Tor F1 we Wrocławiu

Prezydent Wrocławia oraz prawie 20 tys. osób uczestniczyło w premierze pierwszego polskiego toru F1 we Wrocławiu. Każdy, kto w ostatni weekend przyszedł na wrocławski Rynek, mógł pościgać się na ulicznym torze Formuły 1, który firma LG Electronics przeniosła do wirtualnej rzeczywistości.
Promocja wirtualnego toru F1 we Wroc
Promocja wirtualnego toru F1 we Wrocławiu

Premierę wrocławskiego toru F1 połączono z dwudniowym świętem LG F1 w ogólnodostępnym miasteczku namiotowym o powierzchni 1600 mkw. na wrocławskim Rynku. Przez cały weekend tysiące osób zasiadło za sterami jednego z 16 profesjonalnych bolidów-symulatorów i mogło poczuć się jak kierowcy F1 ścigający się na wrocławskim torze.

W opinii samych uczestników, największą atrakcją weekendu był jedyny w Europie symulator hydrauliczny, na którym, jadąc wrocławskim torem, można było poczuć przeciążenia i wyzwania stojące przed zawodowymi kierowcami F1.

Jeszcze w tym tygodniu LG, globalny i technologiczny partner F1, sprezentuje i udostępni wrocławski tor wszystkim internautom, którzy chcieliby cieszyć się jazdą bolidem F1 po Moście Grunwaldzkim z prędkością 300 km/h na własnych komputerach. Będzie on gotowy do pobrania ze strony www.TorFormuly1.pl i zainstalowania na platformie symulatora rFactor. 

 

 

 

Dodatkowo w niedzielę na wrocławski rynek przybyło 60 najlepszych zawodników z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych, którzy mieli rywalizować o miano najszybszego Polaka na pierwszym wirtualnym torze Formuły 1. W samym finale wystartowało 8 najlepszych, którzy ścigali się na dystansie 5 okrążeń.

Emocji nie brakowało do samego końca wyścigu. Na przedostatniej prostej prowadził Karol Mroczkowski, jednak chwila nieuwagi sprawiła, że stracił prowadzenie i miejsce na podium. Najlepiej wykorzystał to Marcin Stryjewski z Wrocławia i to właśnie on zwyciężył, zdobywając główną nagrodę 42" telewizor LG LED.

STRONA 1 z 2
REKLAMA