The Best of Men's Health 2011

Spośród ponad 200 artykułów, które w ostatnich 12 miesiącach zamieściliśmy na stronie Men's Health, wybraliśmy te, które były przez was najczęściej czytane i najwyżej oceniane. Oto toplista 25 artykułów 2011 roku, których nie możesz przegapić.
GagarinART 2011/shutterstock.com
fot. GagarinART 2011/shutterstock.com

Po kliknięciu na link, strona z artykułem otworzy się w nowym oknie lub zakładce.

 
vishstudio 2011/shutterstock.com
fot. vishstudio 2011/shutterstock.com

Fitness/sport:

REKLAMA

21 sposobów na kryzys w siłowni

Kryzysy zdarzają się nie tylko w gospodarce. Twoje mięśnie też może dopaść recesja i przestaną rosnąć, choć nadal będziesz ostro trenował. Oto plan ratunkowy, który sprawi, że indeksy wyznaczające Twoje obwody i masę ponownie szybko pójdą w górę.

czytaj dalej »

1.
 
 
Rodale Images
fot. Rodale Images

Fitness/sport:

REKLAMA

Trening marines: semper fit

To, czego uczą się podczas szkolenia żołnierze marines, im ma ratować życie na polu bitwy, a Tobie pomoże zbudować ciało tak silne, wytrzymałe i sprawne, jak zawsze chciałeś mieć. Poznaj tajniki nowego programu treningowego tych elitarnych jednostek.

czytaj dalej »

2.
 
 
Giovanni Cozzi - Rodale Images
fot. Giovanni Cozzi

Seks/związki:

12 kroków do lepszego seksu

Kto wiele lepiej, czego kobiety oczekują od mężczyzn, niż one same? Dlatego poprosiliśmy 1000 kobiet, by w specjalnej ankiecie Men's Health oceniły męskie zachowanie od pierwszego wrażenia do wspólnego śniadania. Oto sztuka uwodzenia w procentach.

czytaj dalej »

3.
 
 
Eric Ogden - Rodale Images
fot. Eric Ogden

Zdrowie:

Czego uczy nas śmierć?

Lekarze albo zajmują się ratowaniem życia, albo bezradnie przyglądają się, jak ono z nas ulatuje. Ale nawet w tym fachu niewielu jest ludzi, którzy patrzą śmierci prosto w oczy i... potrafią opisać, co w nich widzą. Oto lekcja życia udzielona przez jednego z nich.

czytaj dalej »

4.
 
 
Aspect3D 2011/shutterstock.com
fot. Aspect3D 2011/shutterstock.com

Zdrowie:

Podwozie mężczyzny: instrukcja obsługi

Witamy w wielkiej rodzinie właścicieli penisów. Korzystając z motoryzacyjnych analogii, przekażemy Ci całą wiedzę, jaką musisz mieć o swojej bezcennej maszynerii. Dzięki tej szczegółowej instrukcji przez długie lata będziesz cieszył się bezawaryjną eksploatacją swego egzemplarza.

czytaj dalej »

5.
 
 
Diego Cervo 2011/shutterstock.com
fot. Diego Cervo 2011/shutterstock.com

Dieta:

23 sposoby, by zrzucić 1 kg nadwagi

Wiadomo, że najlepsze efekty w odchudzaniu daje porządna dieta i uczciwe treningi. Ale są też łatwiejsze i przyjemniejsze patenty na pozbycie się niechcianych kilogramów. Z pomocą dietetyków wybraliśmy dla Ciebie te najprostsze i najskuteczniejsze.

czytaj dalej »

6.
 
 
Nikolai Golovanoff - Rodale Images
fot. Nikolai Golovanoff

Dieta:

Czy złe tłuszcze są naprawdę złe?

Od dziesięcioleci słyszymy, że nasycone tłuszcze zatykają tętnice i powodują choroby serca. Jest tylko jeden drobny problem: nikt tego nigdy nie udowodnił. Sprawdzamy w raporcie specjalnym Men's Health, czy nie mamy przypadkiem do czynienia z Wielkim Tłustym Kłamstwem.

czytaj dalej »

7.
 
 
1418336 Ontario Ltd 2011/shutterstock.com
fot. 1418336 Ontario Ltd 2011/shutterstock.com

Seks/związki:

8 mitów o seksie

Mężczyznę od chłopca różni nie tylko noszenie dobrego zegarka. Także umiejętność oddzielania bajek od rzeczywistości. Rozbijamy w pył 8 popularnych mitów o seksie, by uwolnić polskich facetów od niemądrych kompleksów i zbędnych zahamowań.

czytaj dalej »

8.
 
 
Jacek Heliasz - heliasz.com
fot. Jacek Heliasz - heliasz.com

Dieta:

Co jeść przed i po treningu

Posiłek - siłownia - posiłek. To jedyna słuszna strategia, jeśli zależy Ci na stalowych mięśniach bez grama zbędnego tłuszczu. Zobacz, co powinieneś jeść przed i po sesji treningowej, aby pot wylewany podczas ćwiczeń przyniósł jak najszybciej jak najlepsze efekty.

czytaj dalej »

9.
 
 
Mike Powell - Rodale Images
fot. Mike Powell

Fitness/sport:

REKLAMA

Urodzony, by biegać

Przez miliony lat ewolucji natura wypracowała jeden organizm, którego mięśnie, kości i umysł są stworzone do długiego biegu. To człowiek. Zobacz, dlaczego właśnie dla gatunku homo sapiens bieganie jest najbardziej naturalnym sposobem poruszania się.

czytaj dalej »

10.
 
 
Corbis
fot. Corbis

Fitness/sport:

REKLAMA

Pompki: spal tłuszcz i zbuduj mięśnie

Silne i widoczne na pierwszy rzut oka mięśnie możesz zbudować za pomocą jednego tylko ćwiczenia, które na pewno dobrze znasz - pompki. Warunek: zamiast klasycznych pompek musisz wykonywać ich zmodyfikowane wersje. Oto zestaw, który polecają trenerzy Men's Health.

czytaj dalej »

11.
 
 
Orla 2011/shutterstock.com
fot. Orla 2011/shutterstock.com

Zdrowie:

Prawdy i mity o testosteronie

Produkowany w jądrach testosteron to czysta męska energia, kwintesencja męskości. To dzięki niemu dokonujemy rzeczy wielkich, ale i popełniamy zwykłe głupoty. Potrafi być jak bomba z opóźnionym zapłonem. My tę bombę pomożemy Ci rozpoznać. I rozbroić.

czytaj dalej »

12.
 
 
Corbis
fot. Corbis

Dieta:

10 powodów, by jeść śniadania

Śniadanie dostarczy Ci nie tylko paliwa, by od samego rana tryskać energią. Pomoże Ci też szybciej zbudować mięśnie, trenować wydajniej i nie obawiać się oponki na brzuchu. Oto garść rad, jak z pierwszego posiłku w ciągu dnia wycisnąć maksimum korzyści.

czytaj dalej »

13.
 
 
Nicholas Everleigh - Rodale Images
fot. Nicholas Everleigh

Zdrowie:

Oczy szeroko otwarte

Po czterech dobach bez snu zrozumiałem, że deficyt snu to jedyny dług, jakiego nie można spłacić - mówi redaktor MH, który na własnej skórze sprawdził, czy da się bezkarnie zrezygnować ze spania. Zobacz, ile kosztowało go poddanie się tej ekstremalnie ciężkiej próbie.

czytaj dalej »

14.
 
 
Pawe
fot. Paweł Rzecki

Zdrowie:

7 mitów na temat palenia

Palisz, choć wiesz, że to szkodzi. Wiele razy próbowałeś rzucić, ale bez powodzenia. Brak Ci silnej woli? Bzdura. Po prostu nie przyjąłeś nigdy do wiadomości, że powody, dla których sięgasz po fajki, są zwyczajnie głupie. Zrób to, a z walki z nałogiem wyjdziesz zwycięsko.

czytaj dalej »

15.
 
 
Jacek Heliasz - heliaszfoto.pl
fot. Jacek Heliasz - heliaszfoto.pl

Seks/związki:

Czy to na pewno ta kobieta?

Nikt Ci nie da gwarancji na to, że wasz związek będzie udany, ale warto postarać się i zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu. Zanim wręczysz jej pierścionek zaręczynowy, sprawdź, czy na pewno do siebie pasujecie, odpowiadając na 9 prostych, lecz ważnych pytań.

czytaj dalej »

16.
 
 
OLJ Studio 2011/shutterstock.com
fot. OLJ Studio 2011/shutterstock.com

Seks/związki:

Proste sposoby na męską niemoc

Problemy z erekcją. Przedwczesny wytrysk lub jego brak. Gwałtowny spadek libido. Może tego doświadczyć każdy facet, ale bez paniki. Po pierwsze, zdarza się najlepszym. Po drugie, możesz sobie z tym poradzić nawet samemu. Zobacz, jak odzyskać seksualną formę.

czytaj dalej »

17.
 
 
Craig Cutler
fot. Craig Cutler

Zdrowie:

Powięź: sekret siły Twoich mięśni

Naukowcy odkryli, jak leczyć długotrwałe kontuzje sportowe, poprawić postawę oraz zbudować silniejsze mięśnie, świetną formę i bardziej atletycznie wyglądającą sylwetkę. Sekret jest ukryty w każdym z nas i na zawsze zmieni sposób myślenia o treningu.

czytaj dalej »

18.
 
 
MH
fot. MH

Zdrowie:

Prawdy i mity o masturbacji

W grupie 100 facetów znajdzie się tylko trzech, którzy nie rozładowują seksualnego napięcia na własną rękę. Dlatego aż dziwne, że wciąż są tacy, którzy boją się, że od masturbacji można oślepnąć lub stać się bezpłodnym. Koniec z mitami - oto cała prawda.

czytaj dalej »

19.
 
 
Wojciech Ma
fot. Wojciech Małkowicz

Dieta:

Z laboratorium MH: białko od A do Z

Wszystko, co musisz wiedzieć o białku, czyli pierwsza część przygotowanego przez ekspertów Men's Health kompendium wiedzy o podstawowych składnikach Twojej diety. Dowiedz się, dlaczego, ile i jakich potrzebujesz protein, by zbudować mięśnie i wyrzeźbić sylwetkę.

czytaj dalej »

20.
 
 
Robert Whitman
fot. Robert Whitman

Seks/związki:

Anatomia złamanego serca

Zamiast cierpieć bez sensu, kiedy ona niespodziewanie, bez ostrzeżenia od Ciebie odchodzi, skorzystaj z naukowo opracowanych sposobów radzenia sobie z tęsknotą. Zobacz, co się dzieje z facetami, których porzuciła kobieta, i jak uniknąć syndromu złamanego serca.

czytaj dalej »

21.
 
 
Irek Kielczyk
fot. Irek Kielczyk

Seks/związki:

7 głównych zalet polskich kobiet

Jeżeli dobrze jest być Polakiem, to przede wszystkim ze względu na nie. Przyznajemy im status skarbu narodowego, grzejemy się przy ich blasku i wyciągamy korzyści dla siebie. Oto 7 najważniejszych powodów, dla których z Polkami nie mogą się równać żadne kobiety świata.

czytaj dalej »

22.
 
 
Thank You 2011/shutterstock.com
fot. Thank You 2011/shutterstock.com

Zdrowie:

Homo wiadomo: człowiek rozszyfrowany

Twój organizm jest jak system Windows. Niby znasz go od lat, regularnie z niego korzystasz, a tak naprawdę nie wiesz, jak dokładnie działa. Oto 21 tajemnic ludzkiego ciała ukrytych przed użytkownikiem przez Matkę Naturę, które w tym artykule dla Ciebie odkrywamy.

czytaj dalej »

23.
 
 
Wies
fot. Wiesław Jurewicz

Dieta:

Pełny etat na pusty żołądek

Większość z nas nie je obiadu w pracy, a reszta zwykle napełnia żołądek jedzeniem plastikowym jak opakowania, z którego je wyjęli. A bez dobrego paliwa aż o jedną piątą spada Twoja wydajność. Zobacz, jak to zmienić, by zyskać lepsze życie i wyższe zarobki.

czytaj dalej »

24.
 
 
Lev Dolgachov 2011/shutterstock.com
fot. Lev Dolgachov 2011/shutterstock.com

Seks/związki:

Anatomia zdrady

On zdradza, ona zdradza, oni zdradzają. Magazyn Men's Health w międzynarodowym badaniu zapytał 18 000 kobiet i mężczyzn o ich stosunek do zdrady. Zobacz, dlaczego to sobie wzajemnie robimy, jakie są tego konsekwencje i czy jest to chociaż trochę cool.

czytaj dalej »

25.
 

MH

REKLAMA