Team HP-Sferis znów zwycięski!

Michał Kowalczyk nie miał sobie równych podczas 3. edycji Pucharu Polski Skandia Maraton Lang Team w Lublinie. Drugi był Bartosz Banach, który powiększył przewagę w klasyfikacji indywidualnej PP. Team HP-Sferis pewnie prowadzi też w klasyfikacji drużynowej.
HP
Jeden z zawodników HP-Sferis Team na trasie Pucharu Polski w Lublinie (fot. HP)

Kolarze teamu HP-Sferis, który jest partnerem Men's Health w akcji MH HP-Sferis Tour, po raz kolejny pokazali, że są w tym sezonie świetnie dysponowani. Michał Kowalczyk już na 5. kilometrze trasy rzucił się w pogoń za Krzysztofem Krzywym i przez kolejne kilkadziesiąt kilometrów uciekali razem, powiększając przewagę nad grupą zasadniczą z faworytami na czele. Chaos i brak porozumienia wśród nich sprawiły, że prowadzący duet stopniowo zyskiwał coraz bezpieczniejszą przewagę. Od 50. kilometra Michał Kowalczyk jechał już samotnie, gdyż jego rywal miał defekt roweru i stracił kontakt z prowadzącym.

19-letni maturzysta ostatnie 30 kilometrów pokonał samotnie, wpadając na metę z uniesionymi rękoma w geście triumfu. Za plecami Kowalczyka trwała walka o drugą lokatę. Wspaniałą pracę na rzecz Bartosza Banacha wykonał solenizant Wojciech Halejak, który rozprowadził go niczym rasowy szosowiec. Bartosz Banach nie mógł nie wykorzystać takiej okazji i pomimo ostrego ataku rywali, pewnie finiszował na drugim miejscu.

"Postanowiłem od startu zabrać się w odjazd, czułem się mocny i gdy usłyszałem, że mamy dużą przewagę poczułem, że to może być mój dzień. Na ostatnich kilometrach wiedziałem, że już nikt nie odbierze mi zwycięstwa. Jest to dla mnie bardzo prestiżowy wynik, jeden z najważniejszych w karierze" - skomentował wyścig Michał Kowalczyk.

Dobrze wypadła również Olga Wasiuk które pomimo upadku na trasie zajęła świetne 3. miejsce wśród kobiet.

"Chłopaki ponownie pokazali, że są bardzo mocni i tworzą zgrany kolektyw. Dzięki świetnej taktyce i sile Michała udało się po raz kolejny sięgnąć po zwycięstwo. Bartosz, jak na lidera przystało, zachował zimną krew na finisz i możemy cieszyć się z powiększenia przez niego przewagi w Pucharze Polski" - powiedział Piotr Kosmala.

Żaden z uczestników MH HP-Sferis Tour nie skorzystał w Lublinie z okazji do zdobycia punktów w walce o wysokiej klasy netbook HP Folio 13. Przed nimi jeszcze 4 z ośmiu wyścigów MTB, które zostały włączone do kalendarza akcji. w Gdańsku (3 czerwca), Bytowie (22 lipca), Rzeszowie (9 września) oraz w Kwidzynie (22 września). Przypominamy, że nagrodę o wartości 4100 zł zdobędzie ten uczestnik akcji, który w łącznej klasyfikacji MH HP-Sferis Tour po wszystkich wyścigach zgromadzi na swoim koncie najwięcej punktów.

MH

REKLAMA