REKLAMA

TAG Heuer świętuje 50 rocznicę modelu Monaco

W 1969 roku Heuer wprowadził na rynek Monaco - wyjątkowy, przyciągający wzrok zegarek, który zasłynął z unikalnego projektu i przełomowej technologii.

50 lat później TAG Heuer świętuje to wydarzenie, stworzeniem nowej wersji tego kultowego modelu. Z tej okazji organizowane są wyjątkowe eventy na całym świecie.

50-tej rocznicy towarzyszy również wydanie specjalnie dedykowanej książki zatytułowanej “Paradoxical Superstar” (dostępna w butikach TAG Heuer), która dokumentuje najważniejsze historyczne momenty tego niezwykłego modelu.

REKLAMA

Wracając do przeszłości sprzed połowy wieku - Heuer Monaco po raz pierwszy został zaprezentowany podczas konferencji prasowych w Nowym Jorku oraz Genewie 3 marca 1969 roku. Jego innowacyjny  kształt koperty od razu przyciągnął uwagę zgromadzonych.
Założyciel marki Jack Heuer już wtedy wiedział, że będzie to wyjątkowy model. Nikt wcześniej nie stworzył kwadratowej koperty, która jest wodoszczelna.

Odważny projekt Monaco sprawił, że stał się natychmiast rozpoznawalny i był idealnym połączeniem zaawansowanej szwajcarskiej technologii zegarmistrzowskiej w postaci pierwszej kwadratowej wodoszczelnej koperty oraz mechanizmu Calibre 11 chronograf.

Monaco - silne powiązanie ze światem sportów motorowych

Jack Heuer od początku był przekonany, że wyścigi samochodowe to idealny sposób na promowanie zegarków, w tym Monaco. Chciał, aby nazwy zegarków oraz zegarów na tablicach rozdzielczych były ściśle związane z miejscami wyścigów.

Nazwa Monaco powstała od bardzo znanego i kultowego Grand Prix Monaco Formula 1.
TAG Heuer jest oficjalnym zegarkiem muzeum Monaco Top Cars Collection oraz Automobile Club de Monaco.

W 1971 roku model Monaco towarzyszył Steve’owi McQueen  w legendarnym filmie Le Mans. Dzięki temu stał się najbardziej kultowym, rozpoznawalnym i pożądanym zegarkiem na świecie.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA