Świniarski wygrywa finał Pro-Am Tour

Po emocjonującym finiszu cyklu Deutsche Bank BMW Group Pro-Am Tour poznaliśmy zwycięzcę turnieju, a zarazem triumfatora rankingu zawodowców. Został nim Wojtek Świniarski, który 2 lata temu wygrał cały cykl w kategorii amatorów.
Karolina Gembara
Wojtek Świniarski, triumfator tegorocznego cyklu turniejów golfowych Pro-Am Tour w kategorii zawodowców. (fot. Karolina Gembara)

Wyraźnie wzruszony Świniarski dziękował wszystkim, którzy pomogli mu w osiągnięciu sukcesu. "Dwa lata temu wygrałem ranking Pro-Amu wśród amatorów. Nie ukrywam, że przechodząc na zawodowstwo bałem się czy dam sobie radę, czy będę miał możliwość trenowania, czy będą pieniądze. Miałem cel, aby znaleźć się w pierwszej trójce klasyfikacji Pro-Amu, a jestem pierwszy!" - opowiadał Świniarski.

Wojtek Świniarski zakończył grę z wynikiem 74 uderzeń po pierwszej rundzie i 67 po drugiej. Drugie miejsce po dogrywce zajął Max Sałuda (71, 70). Na trzecim miejscu uplasowali się Mike O'Brien (75, 70), Peter Bronson (73, 72) i Jakub Ossowski (73, 72). Jednak zasadą countbacku to O'Brien odebrał nagrodę za trzecią pozycję.

Wśród amatorów wygrał zgodnie z przewidywaniami Kamil Tatarczuk (73, 77). "Ten sezon był udany, wygrałem dwa turnieje Pro-Am, Mistrzostwa Regionów i Polish Wolrd Golfers Championship, dzięki czemu jadę do RPA. Przede mną jeszcze PZG Masters. Wszystkie turnieje są dla mnie ważne, cieszę się, że na Pro-Amach można rywalizować z pro." - mówił Kamil. Drugie miejsce zajął Piotr Ragankiewicz( 80, 71) trzeci był Alejandro Pedryc Ganko (74, 78). Najlepszą zawodniczką została Dominika Antoniszczak (84, 77).

Triumfatorem rankingu amatorów cyklu pro-amów został Mateusz Jędrzejczyk.

Dodatkową, niezwykle atrakcyjną nagrodą ufundowaną przez BMW Group jest wyjazd dla zwycięzców kategorii netto na BMW Golf Cup International Pro-Am Tour do Singapuru. W grupie hcp od 12,1 do 28, wśród mężczyzn z wynikiem 82 zwyciężył Paweł Bombrych. W grupie od 0 do 12 natomiast najlepszy wynik (77) uzyskał Jacek Trojanowski. Wśród kobiet (hcp 0-28) wyjazd do Singapuru wywalczyła Małgorzata Kaczyńska (70).

Podczas turnieju zaproszeni goście stawiali pierwsze kroki w golfie w Akademii Golfa Deutsche Bank oraz kibicowali gwiazdom uczestniczącym w rozgrywkach Pro-Am Stars. Znani artyści i sportowcy rywalizowali ze sobą, by przekazać wygraną na cel charytatywny.

Wśród gwiazd grających dla dzieci byli zarówno początkujący adepci zielonego sportu, którzy przez cały sezon uczyli się gry podczas Akademii Gwiazd na Lisiej Polanie, jak i celebryci, którzy mają już na swoim koncie golfowe sukcesy. W Deutsche Bank Pro-Am Stars rywalizowali m.in. Mariusz Czerkawski, Mateusz Kusznierewicz, Krzysztof Materna, Marek Włodarczyk, Andrzej Supron, Tomasz Iwan, Sambor Czarnota, Piotr Świerczewski i Zenon Jaskuła. Artyści starli się ze sportowcami na trzech dołkach. Wygraną był czek na 15.000 złotych, którą zwycięska drużyna sportowców przekazała podopiecznym fundacji Przyjaciółka.

Pro-Am Tour to seria turniejów golfowych i atrakcji towarzyszących, rozgrywana od 8 lat na najlepszych polach golfowych w Polsce, w której rywalizują wspólnie najlepsi zawodowcy oraz amatorzy z Polski i Europy. Magazyn Men's Health jest patronem medialnym całego cyklu.

Szczegółowe informacje znaleźć można na www.proamtour.pl

MH

Zobacz również:
REKLAMA