Święto sportu w Szklarskiej Porębie

Spotkania z wybitnymi sportowcami, koncerty i widowiska audio-wizualne, pokazy zdjęć i filmów, warsztaty i szkolenia sportowe - takie atrakcje czekają na uczestników trwającego do końca września Sport Festival Szklarska Poręba.
Sport Festival
fot. Sport Festival

Trwający do końca września Sport Festiwal Szklarska Poręba to kilkudniowe święto sportu, aktywnego wypoczynku i zdrowego stylu życia, promujące Szklarską Porębę z Jakuszycami jako idealne miejsce do uprawiania sportu i region jako przestrzeń pod każdym względem sprzyjającą zdrowemu stylowi życia.

Ponieważ sport to przede wszystkim wiara w marzenia, energia do ich realizacji, konsekwencja w dążeniu do nich oraz siła w pokonywaniu trudności, jakie mogą pojawić się na drodze do ich spełnienia, na festiwal zaproszono wybitnych sportowców, w tym olimpijczyków (Wojciech Fortuna, Józef Łuszczek, Mariusz Cieśliński), cenionych na całym świecie himalaistów (Krzysztof Wielicki, Anna Czerwińska, Marian Sajnog), a także psychologa sportu (dr Jan Supiński), którzy swoim doświadczeniem i wiedzą będą zarażać festiwalową publiczność. Będzie ona miała okazję wysłuchać ich opowieści o wywalczeniu medali mistrzostw świata, Polski, medali olimpijskich, opowieści o zdobyciu najwyższych szczytów górskich świata oraz poznać czym jest trening mentalny prowadzący do optymalnej koncentracji i redukcji stresu.

Spotkania z gośćmi festiwalu, prelekcje będą przeplatane koncertami i widowiskami audio-wizualnymi, podczas których publiczność będzie mogła poznać osobiście himalaistów, mistrzów świata, olimpijskich. Atrakcją Festiwalu są widowiska audio-wizualne w wykonaniu Pawła Skawińskiego oraz zespołu Irrbloss, a także otwarte dla każdego warsztaty sportowe prowadzone przez osoby i instytucje na co dzień zajmujące się sportem, takie jak: wprowadzenie w triathlon (Akademia Triathlonu Warszawa), joga (prowadzenie Irena Myśliwiec), bieg (prowadzony przez mistrza maratońskiego Marka Deputata ), wspinaczka uczona przez instruktorów wspinaczki, nordic walking, wycieczki po terenie Szklarskiej Poręby.

Dodatkową atrakcją jest wystawa fotograficzna ukazująca piękno Karkonoszy, na której swoje prace prezentować będą znani fotograficy jak Jacek Jaśko, Tomasz Mielech, Piotr Krzaczkowski oraz himalaista Rafał Fronia. Podczas Festiwalu Szklarska Poręba stanie się także pierwszym miastem w Polsce, gdzie zostaną pokazane zwycięskie filmy z cieszącego się wielkim uznaniem Przeglądu Filmów Górskich w Lądku-Zdroju.

Publiczność, dla jakiej przygotowany został Festiwal, to przede wszystkim osoby praktykujące aktywny i zdrowy styl życia, i to niezależnie od swojego wieku czy wykonywanego zawodu (nie tylko sportowcy), rodziny z dziećmi (przewidziano zajęcia sportowe uczące dzieci podstaw wspinaczki, chodzenia po linie, biegania oraz pływania, a także warsztaty artystyczne z lepienia w glinie), publiczność Września Jeleniogórskiego oraz miłośnicy Karkonoszy i Gór Izerskich odwiedzający te góry dla kryjącego się w nich piękna.

Festiwal jest świętem całego regionu. Skorzysta na nim nie tylko jego publiczność, której ma możliwość bezpośredniego kontaktu z ludźmi, którzy w sporcie i w życiu pełnym pasji udowodnili, że warto jest wierzyć we własne marzenia. Festiwal jest także przestrzenią promocji biznesów biorących udział w całym przedsięwzięciu: lokalnych producentów żywności ekologicznej i rękodzieła, lokalnych organizacji zajmujących się sportem, wydawnictw publikujących literaturę dotyczącą regionu, a także sponsorów oraz firm współpracujących przy organizacji festiwalu. Istotnym elementem Festiwalu jest również połączenie w świadomości publiczności nazwisk jego gości ze zdrowiem, ekologią oraz przedsiębiorstwami wspomagającymi całe wydarzenie.

Więcej szczegółów oraz dokładny harmonogram Sport Festivalu Szklarska Poręba, którego jednym z patronów medialnych jest magazyn Men's Health, znajdziesz na oficjalnej stronie imprezy www.sportfestival.pl oraz jej profilu na Facebooku.

MH

Zobacz również:
REKLAMA