[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Świetny wiatr na Ford Kite Cup w Rewie

Cykl kitesurfingowych zawodów Ford Kite Cup nabiera rozpędu! Tym razem kilkudziesięciu zawodników walczyło w Rewie, popisując się - dzięki wspaniałej pogodzie - znakomitymi freestylowymi trikami i zażartymi wyścigami. Walka była zacięta, a niektóre rozstrzygnięcia - zaskakujące.

Ford Kite Cup 2013 - Rewa fot. Łukasz Nazdraczew
Rozegrane w dniach 21-23 czerwca na cyplu w Rewie zawody odbywały się przy wspaniałej, słonecznej pogodzie, a dzięki silnemu wiatrowi zawodnicy mogli zaprezentować swoje najlepsze triki we Freestyle’u oraz rozegrać wyścigi w drugiej głównej konkurencji - Racingu.

Do rywalizacji przystąpiło kilkudziesięciu kitesurferów z Polski. W tej edycji gościliśmy też zawodników reprezentujących Niemcy, Australię i Brazylię. Po raz kolejny w zawodach uczestniczył Przemek Miarczyński, windsurfingowy medalista igrzysk olimpijskich, który w koszulce Ford Kite Cup wystartował w wyścigach Race.

REKLAMA

W konkurencji Freestyle do akcji jako pierwsi ruszyli młodzicy. W finale, po bardzo zaciętym pojedynku, zwyciężył Denis Żurik, wyprzedzając Krzysztofa Issla i Wiktora Kuna.

W kategorii kobiet we Freestyle’u prym wiodła niepokonana dotychczas, aktualna mistrzyni świata Karolina Winkowska, prezentując bogaty repertuar trudnych trików, wykonywanych z dużą siłą latawca, m.in.: ”bj3”, „313”, back mobe oraz s-bend to switch. Na drugim miejscu zakończyła zawody Katarzyna Lange, a trzecie miejsce zajęła Agnieszka Grzymska, startująca też w konkurencji Race.

Wśród mastersów zaskakująco dobrze zaprezentowali się Marcin Żadkowski i Michał Olbrychski, którzy skutecznie wylądowali większość swoich trików, w tym bardzo dynamiczne kite loopy. Szalę zwycięstwa na swoją stronę przeważył Marcin, po tym, jak wylądował nie widziane dotychczas w tej grupie Kl Hp. Trzecie miejsce zajął Filip Nazar.

W licznie reprezentowanej kategorii mężczyzn, dzięki sile wiatru ponad 20 węzłów odbyło się wiele widowiskowych pojedynków. Do najciekawszych należał hit zawodnika z Australii Alexandra Lewis-Hughesa i Denisa Żurika. Doświadczony Australijczyk pokazał wiele stylowych trików z grabami, którym jednak zabrakło mocy. Natomiast Denis zaprezentował swoje najlepsze triki, które wykonywał pewnie i z dużą mocą.

Pod nieobecność kontuzjowanego Victora Borsuka z Teamu Forda, wielokrotnego zdobywcy pucharów FKC, pozostali zawodnicy z determinacją walczyli o zwycięstwo. Wśród mężczyzn zwyciężył Marek Rowiński jr, przed Pawłem Kiczką i Denisem Żurikiem.

Dużą popularnością wśród kitesurferów cieszyła się druga z głównych konkurencji - Racing, w której czołowa czwórka zawodników walczyła ramię w ramię, często zamieniając się na prowadzeniu. Wiele wyścigów rozstrzygało się prawie na linii mety. Z upływem czasu przewagę zyskiwał Tomek Janiak, który zwyciężył w tej konkurencji, wyprzedzając Błażeja Ożoga i Maksa Żakowskiego. Przemek Miarczyński uplasował się na czwartym miejscu.

W kategorii kobiet zwyciężyła Agnieszka Grzymska, przed Edytą Gwizdałą i Pauliną Ziółkowską.

Na trzecie zawody Pucharu Polski z cyklu Ford Kite Cup, którego patronem medialnym od kilku już lat jest magazyn Men's Health, kitesurfuerzy wybierają się do Łeby, gdzie o kolejne zwycięstwa i punkty do klasyfikacji generalnej walczyć będą w dniach 12-14 lipca.

Więcej informacji na stronie www.fordcup.pl i fanpage’u Ford Kite Cup na Facebooku.

MH

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij