Światowy Dzień Optymisty odbędzie się w Polsce!

21 sierpnia br. w Ostródzie zostanie proklamowany Światowy Dzień Optymisty. Stanie się to podczas Światowego Festiwalu Optymizmu. Do akcji przyłączyło się wiele znanych osób, a samo święto optymistów będzie obfitowało w mnóstwo atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Organizatorem Światowego Festiwalu Optymizmu jest Fundacja Jestem Optymistą. Jedną z inicjatyw, którą chce kultywować w Polsce, a kolejnych latach na świecie, to zmieniać proporcje optymistów i pesymistów w społeczeństwie. Mimo początku działalności do grona zdeklarowanych optymistów dołącza się coraz więcej sław ze świata sztuki, mediów i sportu, a także dziesiątki „zwykłych” ludzi, którzy chcą przejść przez życie z uśmiechem na twarzy. Założycielem fundacji jest Mariusz Pujszo, a w Radzie Honorowej Fundacji zasiadają m. in. takie osobowości jak Jerzy Gruza, Robert Korzeniowski, Alicja Węgorzewska, Aleksander Doba, czy Marek Włodarczyk

Pierwszym, dużym wydarzeniem, na które zaprasza Fundacja jest Światowy Festiwal Optymizmu. Tegoroczna edycja odbędzie się już 21 sierpnia w Ostródzie. Właśnie tego dnia zostanie proklamowany Światowy Dzień Optymisty. Wydarzenie ma odbywać się cyklicznie co roku, jako punkt kulminacyjny działalności organizacji. Toduża, masowa impreza, która z roku na rok ma skupiać wokół siebie coraz więcej pozytywnie nastawionych do życia osób. W tym dniu zostanie ogłoszony zwycięzca Plebiscytu Optymista Roku 2016. Na gości festiwalu czekać będzie mnóstwo atrakcji, m. in. Marcin Muszyński zadba oto, aby dzień ten był magiczny, wszyscy goście będą mogli zatańczyć wraz z Rafałem Maserakiem, Bilguun Ariunbaatar będzie czytał dzieciom bajki, wystąpi Majka Jeżowska. Zaplanowane jest również przedstawienie MAY DAY 2, w którym występują Michał Koterski, Michał Milowicz, Marcin Mroczek czy Marek Włodarczyk. Odbędą się też spotkania autorskie z Jerzym Gruzą i Władysławem Kozakiewiczem, a także spotkanie z Aleksandrem Dobą – znanym polskim podróżnikiem.

Kolejnym krokiem będzie realizacja celów statutowych Fundacji. Będą one realizowane poprzez promocję i edukację optymizmu w codziennym życiu, nauce i biznesie: publikacje, warsztaty i szkolenia, a także organizację wydarzeń kulturalnych i sportowych, które w praktyce będą miały zaszczepić w ludziach ideę optymizmu i przekonywać o korzyściach płynących z pozytywnego nastawienia. W celu realizacji przyjętych założeń, Fundacja będzie podejmować współpracę z organizacjami pozarządowymi, podmiotami prywatnymi i mediami oraz organami administracji na różnych szczeblach organizacyjnych.

Statut Fundacji oraz jej działania można poznać na stronie internetowej oraz śledzić aktualności poprzez kanał Facebook.  Na stronie Fundacji pojawi się także szczegółowy harmonogram festiwalu wraz z gwiazdami i atrakcjami.

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA