Światowe gwiazdy wystartują w Herbalife Triathlon Gdynia

Światowe gwiazdy triathlonu, na czele z Niemcem Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman, oraz czołowi polscy zawodnicy wystartują w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. W tym roku pula nagród to rekordowe 45 tys. dolarów.

Boris Stein będzie jedną z gwiazd Herbalife Triathlon Gdynia 2014 Herbalife Triathlon
Boris Stein będzie jedną z gwiazd Herbalife Triathlon Gdynia 2014
 Aż 32 zawodników w kategorii Pro będzie rywalizować o zwycięstwo w Herbalife Triathlon Gdynia 2014. Wśród nich gwiazdy światowego formatu na czele z Niemcem Andreasem Raelertem, rekordzistą świata na dystansie Ironman, i Ukraińcem Victorem Zyemtsevem, ubiegłorocznym triumfatorem zawodów w Gdyni. Na zwycięzców czeka rekordowa pula nagród wynosząca w tym roku aż 45 tys. dolarów.

REKLAMA

Na starcie Herbalife Triathlon Gdynia 2014 nie zabranie Polaków. Główną faworytką w rywalizacji pań jest Maria Cześnik, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Pekinie i Londynie, która na dwa tygodnie przed zawodami w Gdyni odniosła spektakularne zwycięstwo w Pucharze Świata ITU w Chinach.

 

"To historyczny sukces dla polskiego triathlonu i oczywiście życiowe osiągnięcie Marysi Cześnik – mówi Piotr Netter, dyrektor Herbalife Triathlon. - Dla nas z kolei to świetny prognostyk przed naszą imprezą. Marysia jest w życiowej formie i mamy nadzieję, że potwierdzi to drugim z rzędu triumfem w Gdyni" – dodaje.

Główną konkurentką dla Marii Cześnik do zwycięstwa w Herbalife Triathlon będzie Camille Lindholm. Ta doświadczona Szwedka święciła triumfy na wielu międzynarodowych imprezach z cyklu Challenge oraz Ironman. Do walki o podium powinny włączyć się też pozostałe nasze reprezentantki – Ewa Bugdoł, aktualna Mistrzyni Polski, Ewa Komander oraz Paulina Kotfica.

"Cieszymy się z tego, że niemal wszyscy najlepsi polscy triathloniści zdecydowali się na start w Gdyni. Specjalnie z myślą o nich utworzyliśmy klasyfikację rozwoju polskiego triathlonu. Dla trzech najlepszych Polaków i Polek na mecie mamy dodatkowe nagrody finansowe" – mówi Piotr Netter.

 Szczególnie pasjonująco zapowiada się rywalizacja mężczyzn. Jeszcze nigdy na jednych zawodach w Polsce nie pojawiło się tak wielu utytułowanych zawodników. Oprócz wspomnianych wcześniej Andreasa Raelerta i Victora Zyemtseva na starcie zobaczymy m.in. Borisa Steina, odkrycie sezonu 2013 w Niemczech, który dopiero co sięgnął po zwycięstwo w prestiżowych zawodach Ironman Zurich, Ukraińca Antona Blokhina, trzykrotnego triumfatora Herbalife Triathlon, oraz reprezentanta Włoch Massimo Ciganę. W gronie faworytów do podium wymieniani są również reprezentanci Polski – Mikołaj Luft oraz Kacper Adam, świeżo upieczony mistrz Polski na dystansie długim.

"W elicie sportowej mamy reprezentantów kilku państw, niezwykle utytułowanych zawodników, o których zabiegają imprezy na całym świecie. To będzie wydarzenie na skalę europejską" – mówi Piotr Netter.

Herbalife Triathlon Gdynia wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 8-10 sierpnia 2014. W programie zawodów zaplanowane są zawody na dystansie długim (1,9 km pływania - 90 km rowerem - 21,1 km biegiem) oraz sprinterskim (0,75 km - 20 km - 5 km).

Zapisy na dystans długi zostały już definitywnie zamknięte, ponieważ wyczerpał się limit 1500 uczestników. Zapisy na sprint trwają do końca lipca.

Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na www.herbalifetriathlon.com

MH

Zobacz również:
Przyjmowanie przez długi czas wysokich dawek leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych może utrudnić budowanie i masy i siły mięśni - donosi czasopismo „Acta Physiologica”. Wyniki badań potwierdzają popularne porzekadło - "no pain, no gain".
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA