Survival Race 2015 we Wrocławiu [relacja]

24 maja na długo zapisze się w pamięci wszystkich tych, którzy rzucili wyzwanie swojej kondycji na morderczych trasach przygotowanych przez ekipę Survival Race. Zawody rozgrywane na terenie Morskiego Oka we Wrocławiu zamieniły się w prawdziwe święto sportu.

Survival Race 2015 we Wrocławiu fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Już od ósmej rano dało się zauważyć pierwszych zawodników i zawodniczki, którzy tłumnie stawiali się w biurze zawodów. Po szybkim zapoznaniu się z regulaminem, ruszali na rozgrzewkę lub gorącą kawę prosto od Etno Cafe. Większości wystarczyła jednak gorąca atmosfera panująca jeszcze przed pierwszą falą Survivalowców oraz wszechogarniający entuzjazm, o który zadbała nasza trenerka – Kamila Martynowicz. O godzinie dziewiątej ruszyła fala legend, w której szeregach zobaczyć można było: Karola Chomicza, Mariusza Latkowskiego, Annę Ficner, Tomasza Rozmusa oraz wielu innych sportowców.

Zaraz po kategorii legend na trasę ruszyli nasi herosi. Odcinek dziesięciokilometrowy usiany był wszystkimi przeszkodami znajdującymi się w repertuarze Men Expert Survival Race, jednak zawodnicy, którzy jako pierwsi dotarli na metę, wyglądali tak jakby był to co najmniej pół maraton z przeszkodami. Liczne obtarcia, koszulki usmarowane błotem oraz dawno ”już nie białe” obuwie, ginęły jednak pod rozmiarami uśmiechów, jakie malowały się na ich twarzach. Słowo „satysfakcja” padało znacznie częściej niż „zmęczenie” podczas kolejnych rozmów ze zwycięzcami biegu. Tak naprawdę, każdy kto ukończył tor, może czuć się jak zwycięzca! Pokonanie przeszkód takich jak Quarter Pipe, Triceps Killer czy szaleni Vikingowie z Mobile Vikings to nie lada wyczyn nawet dla najsilniejszych ekip!

Najliczniej stawili się jednak reprezentanci kategorii Warrior, czyli uczestnicy gotowi na pięciokilometrowy tor z utrudnieniami, na które nawet Survivalowcy z dwóch poprzednich ekip patrzyli z trwogą. Tutaj na pierwszym planie była zabawa i zmaganie się z własnymi słabościami. Miło było patrzeć, jak członkowie różnych grup pomagali sobie wzajemnie na najtrudniejszych przeszkodach, a wspólne okrzyki zwycięstwa rozbrzmiewały nad Odrą do późnych godzin popołudniowych.

Na szczęście na mecie na wszystkich startujących czekał wysokowęglowy napój od Lecha, odświeżający izotoniki 4Move oraz soczyste burgery serwowane z Pasibusa. Na zmęczonych walką wojowników przygotowana również była ekipa Men Expert ze swoimi kosmetykami, które pomagały na nowo odkryć kolor skóry po błotnych zmaganiach.

O tych, którzy postawili na wpółzawodnictwo zadbali nasi sponsorzy, a mianowicie Gepetto, Prezentokracja oraz L'Oreal, którzy ufundowali zestawy nagród dla najszybszych Survivalowców na trasie. Na odcinku 5km był to Grzegorz Szczechla, a na 10km - Mateusz Pawlicki. Wśród Pań na tych samych dystansach uplasowały się odpowiednio Agata Wypych i Anna Ficner.

Zobacz: Wideorelacja z Survival Race we Wrocławiu 

Survival Race bieg z przeszkodami

Niesamowita energia, współpraca i atmosfera na trasie pierwszej z sześciu edycji Men Expert Survival Race - cyklu miejskich biegów z epickimi przeszkodami! Oficjalna relacja Video - Wrocław 24 maja 2015r.

Posted by Survival Race on 28 maja 2015
REKLAMA