Słuchawki Beats by Dr. Dre kontra AIDS

Beats solo HD (Product) RED - taką skomplikowaną nazwą firma Monster Cable ochrzciła specjalną edycję jednego z modeli swoich słuchawek, ze sprzedaży których część zysku trafi do fundacji walczącej z epidemią AIDS w Afryce.
beatsbydre.com
5 dolarów od każdej sprzedanej sztuki Beats solo HD (Product) RED trafi do funduszu stworzonego przez Bono z U2, który wspomaga walkę z AIDS w Afryce (fot. beatsbydre.com)

Amerykańska firma słynąca z wysokiej jakości przewodów audio/video od pewnego czasu szturmuje rynek produktów dla miłośników dobrego brzmienia. Wspólnie z raperem i producentem Dr. Dre stworzyła niedawno markę słuchawek Beats by Dr. Dre, kierując swoja ofertę do klientów, dla których oprócz czystości dźwięku ważny jest również oryginalny design sprzętu.

REKLAMA

Z kolei teraz Monster Cable włącza się w kampanię walki z epidemią AIDS w Afryce, produkując słuchawki Beats solo HD w specjalnej serii (Product) RED, którą wyróżnia czerwony kolor nauszników i pałąku. Produkt powstał z inicjatywy Lady Gaga, Dr. Dre oraz założonej przez lidera grupy U2 fundacji RED. Nazwa słuchawek jest dość skomplikowana, proste są natomiast zasady ich sprzedaży, zgodnie z którymi każde 5 dolarów z sumy wydanej na ten właśnie model, trafi na konto fundacji i posłuży organizacjom pomagającym chorym na AIDS na Czarnym Lądzie.

Słuchawki pojawią się w sprzedaży w lutym na rynku amerykańskim i brytyjskim, a Hama, dystrybutor Monster Cable w Polsce, już rozważa wprowadzenie produktu także na nasz rynek. Cena detaliczna pary słuchawek w oficjalnym sklepie internetowym Beats by Dr. Dre ma wynosić 229 dolarów.

Słuchawki Beats solo HD są wyposażone w umieszczonego na kablu pilota ControlTalk, który pozwala na podłączenie do nich telefonu iPhone, odtwarzacza iPod oraz innych przenośnych urządzeń muzycznych. Dzięki ControlTalk można obsługiwać odtwarzacz i jednocześnie prowadzić rozmowy telefoniczne. Pilot współpracuje z: iPod nano (czwartą generacją), iPod classic (120 GB), iPod touch (drugą generacją) oraz iPhone 3GS.

MH

REKLAMA