Śląsk sprawdzi formę Borussii przed Superpucharem Niemiec

Już jutro Śląsk Wrocław podejmie na Stadionie Miejskim Borussię Dortmund. Dla wicemistrzów Niemiec będzie to przetarcie przed Superpucharem Niemiec, w którym były zespół Roberta Lewandowskiego zmierzy się z jego obecną ekipą - Bayernem Monachium.

Polish Sport Promotion
fot. Polish Sport Promotion

Po zakończeniu mundialowych zmagań na brazylijskich boiskach czołowe europejskie drużyny przylecą do Polski, aby przygotowywać się do nowego sezonu. We Wrocławiu pojawią się piłkarze Borussii Dortmund z Jakubem Błaszczykowskim oraz Łukaszem Piszczkiem w składzie, których przedsezonową formę sprawdzą zawodnicy Śląska Wrocław.

Bilety na to zapowiadające się niezwykle ciekawie spotkanie kibice mogą kupować na portalach www.slask-bvb.pl oraz www.ebilet.pl. Ich ceny rozpoczynają się już od 39 zł.

Dla dortmundczyków będzie to kolejny ważny test mecz przed rozpoczęciem nowego sezonu. Po spotkaniu ze Śląskiem zagrają jeszcze towarzysko z Liverpoolem, a 13 sierpnia w meczu o Superpuchar Niemiec zmierzą się z odwiecznym rywalem z Monachium. Warto wspomnieć, że 6 sierpnia we Wrocławiu pierwszy raz po ośmiu miesiącach leczenia kontuzji zagra Kuba Błaszczykowski.

Śląsk jest już w trakcie rozgrywek Ekstraklasy, w której po trzech kolejkach zajmuje 5. miejsce (w ostatnim meczu wrocławianie pokonali Zawiszę Budgoszcz 2:1). Starcie z Borussią będzie dla piłkarzy z Wrocławia prawdziwym sprawdzianem formy oraz okazją do pokazania się swoim kibicom na tle utytułowanego rywala.

To już drugie tego typu wydarzenie piłkarskie organizowane w sierpniu w Polsce. Przypomnijmy, że 10 dni później na Stadionie Narodowym w Warszawie, w drugiej edycji Super Meczu zagrają ze sobą Real Madryt oraz ACF Fiorentina. Przed polskimi kibicami zatem niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy podziwiać piłkarzy czołowych europejskich drużyn.  

„Borussia Dortmund bardzo chciała przylecieć do Polski. O sile BVB stanowią dwaj reprezentanci Polski – Jakub Błaszczykowski oraz Łukasz Piszczek. Kluby pokroju FC Barcelony, Realu Madryt, czy Borussii Dortmund coraz chętniej przyjmują zaproszenia do rozgrywania meczów w Polsce. Jesteśmy przekonani, że Stadion Wrocław zapełni się do ostatniego miejsca” – powiedział Tomasz Rachwał z organizującej mecz agencji Polish Sport Promotion.

„Mecz z tak utytułowanym rywalem to wielkie wydarzenie nie tylko dla mieszkańców Wrocławia, ale i dla sympatyków piłki nożnej z całej Polski. Cieszę się, że to właśnie Śląsk będzie miał okazję zmierzyć się z Borussią Dortmund. Chcieliśmy w tym roku dać naszym kibicom możliwość zobaczenia Śląska w konfrontacji z wielkim rywalem. Jestem zadowolony, że nasze rozmowy z agencją organizującą to spotkanie zakończyły się sukcesem” – powiedział Paweł Żelem, prezes zarządu WKS Śląsk Wrocław SA.

Sprzedaż biletów na jutrzejsze spotkanie we Wrocławiu prowadzona jest na stronach www.slask-bvb.pl oraz www.ebilet.pl.

MH

REKLAMA