Skoda poleca: Koncertowa jesień

Obyczajowa skandalistka i niepowtarzalna wokalistka, Sinead O'Connor, znów dla nas zagra. Tej jesieni wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej. Z kolei kilka dni później pierwszy raz w Polsce wystąpi długo oczekiwana kanadyjska grupa Nickelback. Jeśli dodać do tego występ Placebo, to można powiedzieć, że dobrej muzyki na żywo w najbliższych tygodniach nie zabraknie.

Skoda poleca
fot. Skoda

Sinead zaskakuje... muzyką

REKLAMA

Ciekawe, jak długo będziemy jej wypominać kontrowersyjną obyczajowość - szybkie małżeństwa, związki z kobietami, zmiany wizerunku i to podarte zdjęcie papieża. Sinead O'Connor od momentu, gdy nieprawdopodobną barwą głosu zaśpiewała "Nothing compares to you", wzbudzała nieustanne zainteresowanie tak śpiewem i tworzoną muzyką, jak i życiem prywatnym. Hit lat  90. przez wiele miesięcy nie schodził z pierwszych miejsc list przebojów w kilkunastu krajach na świecie, podobnie jak jej płyty - przez lata sprzedawały się fantastycznie.

Irlandzka wokalistka po tych wielkich hitach eksperymentowała m.in. z irlandzkim folkiem czy nurtem roots reggae. Pracowała z samymi wielkimi światowej sceny, by przypomnieć jej współpracę z Rogerem Watersem z Pink Floyd czy Peterem Gabrielem. Wokalistka gra i śpiewa (wprawdzie z małymi przerwami) od ćwierćwiecza.

27 października wystąpi w warszawskiej Sali Kongresowej. Jej fani mówią, że Sinead jest właśnie w swojej najlepszej formie, doceniając jej nowe utwory i występy na żywo, choćby ostatni w czasie festiwalu w Glastonbury.

Nickelback pierwszy raz w Polsce

Na ten koncert kanadyjskiej grupy 2 listopada czekają nie tylko polscy fani, ale także ci, których muzycy nie do końca przekonują. Nadarza się okazja, żeby zespół zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć na żywo. Niektórzy znają ich możliwości z koncertów w czasie ubiegłorocznej trasy po Europie, większość jednak z zapisów na krążkach i nagrań studyjnych.

Grupa powstała w 1995 roku w Kanadzie. Założył ją obecny wokalista i kompozytor Chad Kroeger oraz jego przyrodni brat, basista Mike Kroeger. Skoro już jesteśmy w rodzinie, to trzeba dodać, że na początku perkusistą zespołu był kuzyn braci - Brandon Kroeger. Zespół zasłynął takimi hitami, jak: "Photograph", "How You Remind Me" czy w końcu piosenką "Hero", wielkim hitem, który skomponowany został specjalnie do fi lmu "Spiderman".

Trasa, na której znalazł się warszawski koncert, zatytułowana jest "Th e Hits Tour 2013".

Placebo

12 listopada Polska będzie pierwszym przystankiem na trasie tej formacji, która promuje najnowszy album grupy "Loud Like Love". Placebo istnieje od niemal 20 lat. W tym czasie grupa sprzedała około 12 milionów płyt na całym świecie. A wszystko zaczęło się od spotkania z wielkim Davidem Bowie, który tak zachwycił się ich muzyką, że zabrał ze sobą w trasę i pozwolił grać jako support, choć muzycy nie wydali żadnej płyty.

Informacji o koncertach tej jesieni i biletach można szukać na www.efest.pl.

Wiesz, co dobre

A jeśli do tej pory nie wiedziałeś, to teraz się przekonasz.

Skoda poleca
fot. Skoda

Andrzej Sapkowski: Lux Perpetua (audiobook). To największa produkcja audiobookowa w Europie, w której (w 3 częściach) wystąpiły setki aktorów, a muzykę stworzył Adam Skorupa, który był również autorem dźwięku do gry "Wiedźmin".

Skoda poleca
fot. Skoda

Waldemar Łysiak: Życie erotyczne księcia Józefa (książka). To miks historyczno-obyczajowy, gdzie patriotyzm miesza się z historiami seksualnymi. Poznajemy bohatera narodowego jako ówczesnego playboya, który nie mógł żyć bez kobiet, a i te nie potrafi ły mu się oprzeć.

Skoda poleca
fot. Skoda

Joe Cocker: "Fire It Up" (płyta). Trudno uwierzyć w to, że muzyk w przyszłym roku skończy 70 lat. Właśnie wydaje 23. album w swojej karierze muzycznej. Znajdziemy tu w sumie 11 utworów o różnych brzmieniach: soulowych, balladowych, ale i mocno rockowych, energetycznych.

 

Škoda "Wiesz, co dobre!"

Program "Wiesz, co dobre!" stworzyliśmy  z myślą o ludziach z pasją. Wspieramy i rekomendujemy w nim najbardziej interesujące projekty artystyczne, podpowiadamy miejsca, które warto zobaczyć, i wskazujemy najciekawsze wydarzenia ze świata rozrywki. Łączymy twórców i pasjonatów, znawców i amatorów: wszystkich tych, którzy wiedzą, co dobre.

www.wieszcodobre.pl

S

 

REKLAMA