Podziel się swoimi przeżyciami związanymi z najważniejszą dla Ciebie drogą. "Pokaż nam swoją drogę" - w konkursie filmowym o takim tytule. Zwycięzca będzie promować nowy cykl Festiwalu "Transatlantyk. Kino drogi". Konkurs trwa do 1 lipca.
Festiwal "Transatlantyk" to najmłodsze dziecko laureata Oscara Jana A.P. Kaczmarka, który w wielu wywiadach przyznaje się do swojego wielkiego apetytu nie tylko na film i muzykę, ale na nowe wyzwania. "Transatlantyk" jest właśnie jednym z ostatnich wyzwań twórcy muzyki do oscarowego "Marzyciela".
To - jak mówi w wywiadach Jan A.P. Kaczmarek - festiwal idei, gdzie ludzie związani z filmem i muzyką spotykają się po to, by podjąć dyskusję, wymienić refleksje i doświadczenia kina europejskiego oraz amerykańskiego. To miejsce, gdzie - jak podkreśla Kaczmarek - nie spotykają sie celebryci, ale prawdziwi twórcy, ludzie, którzy chcą coś zrobić i mają na to pomysł. Twórcy mocno doświadczeni oraz Ci, którzy dopiero wchodzą w artystyczny świat.
Pierwszy "Transatlantyk" odbył się dwa lata temu w Poznaniu. Każdy kolejny ma miejsce również w tym mieście, w którym dorastał i uczył się wybitny polski muzyk. Festiwal to nie tylko filmy, ale również warsztaty aktorskie, scenograficzne, wykłady i seminaria z kompozycji muzyki filmowej, spotkania z aktorami, reżyserami i operatorami - słowem wszystkimi ludźmi, których życiową pasją jest robienie filmów.
Tydzień z filmem i muzyką
W tym roku Festiwal "Transatlantyk" trwać będzie od 2 do 9 sierpnia. Na zaproszenie Jana A.P. Kaczmarka Yoko Ono i Thurston Moore po raz pierwszy zagrają koncert w Polsce. Będzie to część obchodów jubileuszu 80. urodzin artystki. Program tegorocznego "Transatlantyku" to m.in.: kino plenerowe, kino kulinarne, kino dla dzieci, a nawet kino rowerowe.
Po raz pierwszy odbędzie się też pokaz filmów drogi. Będzie można zobaczyć tak kultowe obrazy, jak "Pojedynek na szosie" Stevena Spielberga z 1971 roku czy "Gran Torino" Clinta Eastwooda z 2007 roku. W nawiązaniu do tego cyklu ruszył konkurs "Pokaż nam swoją drogę". Zadaniem uczestników jest stworzenie filmu, który odpowie na pytanie: "Czym jest dla Ciebie droga"?. Najlepsze filmy będą zapowiadać i promować cykl "Kino drogi" i będą wyświet- lane podczas trwania całego Festiwalu.
Na zwycięzcę konkursu czeka wyjazd na dowolny festiwal filmowy w Europie! Škoda, patron tego wydarzenia, zapewni bilety, samochód oraz paliwo. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 lipca 2013 roku, należy się więc pospieszyć. Zajrzyj na wieszcodobre.pl/transatlantyk.
Wiesz, co dobre...
A jeśli do tej pory nie wiedziałeś, to się teraz przekonasz:

Philip K. Dick: Blade Runner (audiobook). To na podstawie tej książki Ridley Scott nakręcił "Łowcę androidów". Wersję do słuchania czytają wybitni polscy aktorzy, m.in. Robert Więckiewicz i Andrzej Chyra.

Gombrowicz: Kronos (książka). Od dawna mówi się, że wydanie tej książki to wydarzenie literackie XXI wieku. Prywatne, intymne i nierzadko szokujące zapiski Witolda Gombrowicza trafiają do szerokiej publiczności. Czy po tej lekturze inaczej będziemy interpretować np. "Pornografię"?

Myslovitz: 1.577 (płyta). 10 utworów grupy Myslovitz, zapisanych na 10. studyjnym albumie zespołu i pierwszym z nowym wokalistą - Michałem Kowalonkiem. Co oznacza enigmatyczny tytuł najnowszego albumu? Czy to kolejne nawiązanie do filmu? Musimy czekać albo sami szukać, bo członkowie zespołu milczą...
Škoda "Wiesz, co dobre!" |
![]() |
Program "Wiesz, co dobre!" stworzyliśmy z myślą o ludziach z pasją. Wspieramy i rekomendujemy w nim najbardziej interesujące projekty artystyczne, podpowiadamy miejsca, które warto zobaczyć, i wskazujemy najciekawsze wydarzenia ze świata rozrywki. Łączymy twórców i pasjonatów, znawców i amatorów: wszystkich tych, którzy wiedzą, co dobre. |
S
Komentarze
Mens Health, 2013-06-21 05:19:00
Potwierdzenie zgłoszenia naruszenia regulaminu
Czy zgłoszony wpis zawiera treści niezgodne z regulaminem?