Skoda AutoLab: przeżyj to sam

Zobacz, jakie konsekwencje może mieć chwila beztroski lub nieuwagi podczas jazdy. Na własnej skórze, ale w bezpiecznych warunkach. Odwiedź centrum bezpieczeństwa Skody, by na własne oczy przekonać się, jak nowoczesna technika dba o Ciebie i Twoich pasażerów.

Skoda
fot. Skoda

Co byś powiedział na to, by sprawdzić, co się dzieje w aucie podczas wypadku czy dachowania, ale zupełnie bezboleśnie i bez konsekwencji? Teraz to możliwe - Skoda stworzyła zaawansowane Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa, które gwarantuje takie niezwykłe atrakcje, a przy okazji dostarcza cennej wiedzy na temat bezpiecznej jazdy.

W pięciu tematycznych strefach można korzystać z multimedialnych symulatorów, 55 motoryzacyjnych eksponatów i 9 samochodów prezentacyjnych. Jednym z aut jest Yeti, które przeszło autentyczny test zderzeniowy Euro NCAP. Na zwiedzających czeka również zespół ekspertów, którzy są gotowi odpowiedzieć na praktycznie każde pytanie dotyczące bezpiecznego, ekologicznego i ekonomicznego podróżowania samochodem.

Więcej na temat tego miejsca dowiesz się na skodaautolab.pl.

W każdej z pięciu stref

Bezpieczeństwo. W tej strefie, dzięki symulatorom jazdy i zdarzeń drogowych, zobaczysz, jak zachowasz się w sytuacjach ekstremalnych na drodze. Symulator zderzenia pokaże, jakie konsekwencje niesie niezapinanie pasów, a symulator dachowania pokaże, jak groźne mogą być przewożone luzem drobiazgi.

Technologia. Tu sprawdzisz, co kryje się pod lśniącym lakierem samochodu, jak grube są drzwi, jak wyglądają i jak działają poduszki powietrzne. Dowiesz się, po co w skrzyni biegów jest tyle kół zębatych i jak zachowuje się samochód wyposażony w systemy ABS czy ESP.

Eko. Poznaj zasady ekojazdy i sprawdź, jakie korzyści może przynieść taki styl jazdy Twojemu portfelowi. Zobacz, ile tracisz, jeżdżąc na niedopompowanych oponach albo wożąc zbędny bagażnik dachowy.

Bezpieczna podróż. W tej strefie poznasz triki pakowania się na długi wyjazd. By spakować sprzęt sportowy, wcale nie trzeba mieć wielkiego auta. Trzeba wiedzieć, jak optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Tu dowiesz się tego na przykładzie dwóch skrajnie różnych aut: Skody Citigo oraz Skody Octavii Combi RS.

Kino. Podczas seansów kinowych dowiesz się, jak należy zachować się w momencie kolizji - zarówno gdy jesteś sprawcą, jak i poszkodowanym, czy zawsze należy wzywać policję i jakie dokumenty są niezbędne.

Weekend w Poznaniu

Skoda
fot. Skoda

Odwiedź Skoda Auto Lab. Centrum bezpieczeństwa znajduje się w Poznaniu, w budynku Centrum 425, przy ulicy Głogowskiej 425. Otwarte jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10 do 18.

MH

REKLAMA