Sensual Moments: nowa płyta Wawrzyńca Praska

"Sensual Moments" - taki tytuł nosi trzeci album utalentowanego kompozytora i pianisty Wawrzyńca Praska. To kompilacja romantycznych, instrumentalnych utworów, łączących elementy muzyki klasyczej i smooth jazzu, które młody artysta nagrał w towarzystwie znakomitych muzyków.

Wawrzyniec Prasek Wawrzyniec Prasek
fot. Wawrzyniec Prasek

Na płycie usłyszymy zestawienie elementów muzyki klasycznej i smooth jazzowej, które sprawiają, że wszystkie kompozycje charakteryzuje niesamowity klimat wiodący słuchacza prosto w świat spokojnych i relaksujących nastrojów. Akustyczne brzmienie tradycyjnych instrumentów: fortepian, kontrabas, perkusja, saksofony, flet poprzeczny, w tym pełna sekcja instrumentów smyczkowych, podkreślają bezkompromisowy profesjonalizm nagrań.

Kompozycje autora charakteryzują się bardzo przyjemnymi, melodyjnymi motywami wzbogaconymi o jazzowe, improwizowane solówki fortepianu, kontrabasu i saksofonów nagranych przez Michała Kulentego. Muzyczna podróż poprzez album przeznaczona jest nie tylko dla wymagających słuchaczy, ale również dla szerszego grona muzycznych pasjonatów.

Nagrania powstały z myślą o słuchaczach o wrażliwej, romantycznej osobowości, gustujących w muzyce smooth jazz, new classic i muzyce filmowej. Za realizację nagrań w Studio Tokarnia odpowiada Jan Smoczyński. Artyści biorący udział w nagraniu to w większości czołowi muzycy jazzowi oraz klasyczni, znani i szanowani za swoje dokonania w innych projektach.

Autor projektu "Sensual Moments", 27-letni Wawrzyniec Prasek naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 5 lat. Kontynuował ją później w szkole muzycznej I i II stopnia. Studiował fortepian na wydziale jazzu w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Wojciecha Niedzieli. W swoim dorobku ma wiele osiągnięć w muzyce klasycznej, jazzowej i rozrywkowej oraz bardzo duże doświadczenie sceniczne. Jako pianista i kompozytor znakomicie odnajduje się we współpracy z innymi muzykami.

Występował na antenie wielu programów telewizyjnych (Superstacja, TVP, TVN, Polsat), w radiu, również na licznych festiwalach i scenach w Polsce i zagranicą: m.in. we Francji, w Anglii, Hiszpanii oraz Niemczech. Komponował muzykę do filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, tworzył podkłady muzyczne do pokazów mody (min. Warsaw Fashion Weekend i Maciej Zień).

Muzyk pisał również aranżacje na różnorodne składy instrumentalne wykonywane przez orkiestry m.in. AMFC i Big-Band Akwarium. Ma na swoim koncie także sporo opublikowanych recenzji do czasopism muzycznych, m.in. Jazz Forum. Wcześniej wydał dwie płyty: Jazz Construction (MTS studio 2008) i Fusionator (Fonografika 2012).

Podczas nagrywania jego najnowszej płyty "Sensual Moments" w studio towarzyszyli mu Michał Kulenty (saksofon sopranowy, tenorowy, flet poprzeczny), Paweł Puszczało (kontrabas), Roman Ślefarski (perkusja), Mateusz Smoczyński, Bogdan Kierejsza (skrzypce I), Maksymilian Grzesiak, Helena Matuszewska, Agata Słowikowska (skrzypce II), Roman Protasik, Agnieszka Dobrzyńska (altówki) oraz Magda Bojanowicz i Krzysztof Lenczowski (wiolonczele).

Album "Sensual Moments", który swoim patronatem objęła redakcja Men's Health, od 14 października jest do kupienia w dobrych sklepach muzycznych w całej Polsce.

MH

REKLAMA