REKLAMA

Seamaster Aqua Terra „Ultra Light”

W sporcie każdy zawodnik poszukuje drobnych przewag, które poprowadzą do zwycięstwa. Podobny sposób myślenia przyjęła marka OMEGA tworząc nowego Seamastera Aqua Terra „Ultra Light”. Zgodnie z sugestią zawartą w nazwie modelu, ten pomysłowy, sportowy zegarek zaprojektowano tak, by ważył jak najmniej i gwarantował komfort podczas rywalizacji. Aby osiągnąć ten cel, inżynierowie marki w kreatywny sposób podeszli do każdego elementu czasomierza, osiągając nowy poziom zegarmistrzowskiej innowacji.

OMEGA

Opracowany we współpracy z gwiazdą sportu i ambasadorem OMEGI

W procesie opracowania najnowszego Master Chronometer OMEGA wziął udział jeden z największych talentów współczesnego golfa: Rory McIlroy. Ambasador marki OMEGA pomógł zespołowi pracującemu nad produktem w stworzeniu zegarka idealnie odpowiadającego na potrzeby sportowców. „Jestem dumny, że odegrałem swoją rolę w rozwoju najnowszego, lekkiego, sportowego zegarka OMEGI.

Wiem, czego sportowcy oczekują od zegarków i dzięki naszej współpracy OMEGA mogła wprowadzić stosowne zmiany w swoim projekcie. Nosić nowy „Ultra Light” to czysta przyjemność, niezależnie od tego, jaką dyscyplinę sportu uprawiasz.” - Rory McIlroy, Golfista i Ambasador OMEGA

REKLAMA

Lekki, lecz wytrzymały

W wersji na sportowym pasku z tkaniny, ergonomiczny „Ultra Light” waży zaledwie 55 gramów. Kopertę, dekiel koperty i koronkę wykonano ze stopu metali nazwanego Gamma Titanium, użytego po raz pierwszy w historii marki. Ten unikalny materiał jest wykorzystywany w przemyśle kosmicznym ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość.

Jest twardszy i lżejszy niż konwencjonalnie stosowany tytan. Dzięki skrupulatnemu procesowi badawczemu i testowemu OMEDZE udało się ograniczyć także ilość materiału wykorzystywaną do produkcji tarczy. Dzięki temu zabiegowi dodatkowo zredukowano wagę modelu bez wpływu na jego wygląd zewnętrzny.

Wygodna wciskana koronka

Kolejną nowinką OMEGI jest teleskopowa koronka, która gdy nie jest używana może być ukryta w kopercie. Takie ergonomiczne rozwiązanie powoduje, że koronka w żaden sposób nie ogranicza ruchów sportowca w trakcie gry.

Czerwień, zieleń lub błękit

Każdy model „Ultra Light” jest wyposażony w kauczukowy pasek oraz stworzony z myślą o grze pasek z tkaniny, który zapewni całkowity komfort, gdy to konieczne. Powierzchnia koperty Aqua Terry ma matowe wykończenie, by zapobiegać oślepieniu przez promienie słoneczne. Śmiałe kolory mają za to aluminiowy sekundnik, logo Seamaster, indeksy kwadransów oraz przeszycia paska. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne detali: czerwona, zielona lub błękitna.

Moc Master Chronometr

Ograniczenie wagi nie zmniejszyło precyzji lub wydajności zegarka. Czasomierz jest objęty pełną gwarancją na okres 5 lat. W środku „Ultra Light” pracuje pierwszy w historii markiOMEGA tytanowy mechanizm. Wszystkie mosty oraz płyta główna powstały z ceramizowanego tytanu, dzięki czemu siły tarcia pomiędzy elementami są niższe, a sam mechanizm ma wyjątkowy, ciemnoszary odcień. Kaliber 8928 Titanium ma naciąg ręczny i korzysta z wychwytu współosiowego Co-Axial.

Jako certyfikowany Master Chronometer, co potwierdziły próby w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Metrologii (METAS), kaliber 8928 Titanium jest odporny na oddziaływanie pól magnetycznych o sile do 15 000 gausów. Tak jak sportowi ambasadorowie OMEGI, ten zegarek dowiódł swojej wartości w najtrudniejszych warunkach.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA