REKLAMA

SEAT-em na weekendowy wyjazd – pakowanie od A do Z

Sezon wakacyjny w pełni a to oznacza serię rodzinnych podróży! Szczególnie w Polsce, gdzie zmieniająca się pogoda potrafi nieźle namieszać w wakacyjnych planach, rodzinne wojaże wymagają sprawnego pakowania rosnącej liczby ubrań i innych koniecznych przyborów. Rolowanie odzieży, układanie zwiniętych skarpetek w czubkach butów czy wstawianie najcięższych walizek z tyłu bagażnika to niezawodne pomysły na efektywne i bezpieczne spakowanie się przed wypadem za miasto. O co jeszcze zadbać w kwestii bagażu? Oto garść porad do wykorzystania podczas kolejnej wycieczki!

Dobry plan jest podstawą wielu sukcesów – przed wyjazdem warto wyobrazić sobie, w czym planujemy chodzić. Jeśli masz bardzo ograniczone miejsce w walizce lub bagażniku, może uda się dogadać z innymi uczestnikami wycieczki, aby wspólnie spakować się do mniejszej liczby toreb. Ubrania wybrane? Pora otworzyć wieko walizy.

Ubrania, o których myślimy „a wezmę, może się przydadzą” najczęściej oglądają świat z hotelowej szafki. Podobnie jest z różnymi drobiazgami, które na co dzień wozimy w aucie. Na czas wyjazdu warto sprawdzić, co jest zbędne, a co faktycznie przydatne. Bezwzględnie pakujemy apteczkę pierwszej pomocy i sprawdzamy, czy mamy sprawną gaśnicę oraz trójkąt. Podobnie kontrolujemy kondycję naszego pojazdu – uzupełniamy płyny i sprawdzamy ciśnienie w oponach.

REKLAMA

Składanie czy rolowanie?

Pakowanie – zarówno ubrań do toreb, jak i walizek do bagażnika – to działanie, którego nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Staranne ułożenie rzeczy w torbach oszczędza w nich miejsce – a im mniej toreb, tym więcej zyskujemy w przestrzeni auta.   

Ubrania starannie złożone w kostkę świetnie wyglądają w domowej szafie, jednak w walizce lepiej postawić na ich… rolowanie. Brzmi dziwnie? To jednak najlepszy sposób na układanie strojów w torbie podróżnej. Nawet się nie spodziewasz ile miejsca można dzięki temu zaoszczędzić, a przy okazji – uniknąć zagnieceń. Koniecznie wypróbuj ten trik!

Na dnie walizki ciężkie rzeczy – np. buty. Można do nich włożyć skarpetki – to dobry schowek, dzięki któremu obuwie nie odkształci się, a skarpetki nie zaginą w czeluściach torby. Dalej podręczna kosmetyczka. Jeśli zabierasz ze sobą płyny w butelkach, wsuń pomiędzy nakrętkę a szyjkę pojemniczka warstwę folii spożywczej i dopiero zakręć opakowanie. Na uszkodzenia podczas podróży szczególnie narażone są drobne kobiece kosmetyki w pudrze lub kamieniu. Do takiego opakowania warto wsunąć wacik kosmetyczny – tak zabezpieczone na pewno bezpiecznie dotrą na miejsce.

Jeśli wciąż brakuje miejsca, warto pomyśleć o… streczu. Ubrania czy pluszowe zabawki dla dzieci, które będą ściśle owinięte folią, zajmują o wiele mniej miejsca.

Pakowanie do auta

Gotowe walizki stoją już w gęsiego przed drzwiami. Pora na wielkie układanie w bagażniku. Prosta zasada – to, czego będziemy potrzebować dopiero na miejscu, układamy w dalszej części auta. Torby z przydatnymi rzeczami (w tym np. wybranym ubraniem w razie konieczności szybkiej zmiany odzieży) stawiamy blisko klapy.   

Podczas postoju w podróży nie trzeba będzie reorganizować całej przestrzeni, aby dostać się do swetra wciśniętego w kąt. Z tyłu układamy jednocześnie najcięższe walizki. Wszystkie torby powinny być stabilnie i ciasno ułożone, tak aby nie przesuwały się zbytnio podczas jazdy.

Starajmy się także o nieustawianie rzeczy powyżej półki – ogranicza to pole widzenia kierowcy. Stosując się do powyższych wskazówek zadbamy zarówno o pakowność, jak i komfort oraz bezpieczeństwo jazdy.

Warto skorzystać również z dodatkowych akcesoriów, które oferują producenci aut. Rodzinny SEAT Alhambra jest teraz dostępny z trzema pakietami Summer Edition, obejmującymi dodatkowe wyposażenie przydatne podczas wyjazdu, w tym np. haki holownicze, bagażniki rowerowe czy wykładziny bagażnika.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA