Rusza II edycja programu budowy boisk szkolnych Fundacji 4F Pomaga

„W zasięgu sportu” to program Fundacji 4F Pomaga, którego celem jest tworzenie nowoczesnych boisk sportowych. Właśnie ruszyła jego II edycja.

4F fot. materiały prasowe

W I edycji programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga zwyciężyła szkoła w Sierczy, która zyskała boisko dostosowane do osób poruszających się na wózkach, z nowoczesną nawierzchnią polipropylenową, która amortyzuje i może zostać poddana recyklingowi.

Nowe boisko dało nam nowe możliwości wszechstronnego rozwoju uczniów. Mamy możliwość trenowania wielu dyscyplin. Uczniowie cały czas korzystają z tego boiska. Są na nim na każdej lekcji, przerwie – mówi Mateusz Węgrzynek, nauczyciel W-F w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy.

Na boisku ufundowanym przez Fundację 4F Pomaga odbył się Dzień Sportu, w którym udział wzięli skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Andrzej Stękała.

–  Uważam, że sport ma bardzo duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka. Sport to przede wszystkim piękna przygoda, którą każdy może przeżyć – mówił Kamil Stoch, Reprezentant Polski w skokach narciarskich i członek Rady Sportowców Fundacji 4F Pomaga.

Podczas wydarzenia zainaugurowana została druga edycja programu „W zasięgu sportu” Fundacji 4F Pomaga.

–  Jednym z głównych założeń działalności Fundacji 4F Pomaga jest promowanie aktywności sportowej wśród najmłodszych. Rozwój umiejętności nie jest możliwy bez dostępu do odpowiedniej infrastruktury, którą chcemy zapewniać poprzez dofinansowywanie budowy nowoczesnych, wielofunkcyjnych boisk szkolnych – mówi Justyna Tomczyk, członek Zarządu OTCF S.A. i Fundacji 4F Pomaga.

Projekt skierowany jest do wszystkich szkół w Polsce. Wystarczy wypełnić wniosek i przesłać go na adres wskazany na stronie Fundacji - TU. Specjalna Komisja dokona wyboru trzech finalistów, spośród których jedna szkoła otrzyma dofinansowanie na budowę wielofunkcyjnego boiska. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 lipca do godz. 12.