Rozgrywki ligowe Amatorskiej PlusLigi

Od 12. czerwca do 4. lipca w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wejherowie oraz we Wrocławiu odbędą się rozgrywki ligowe Amatorskiej PlusLigi, pierwszych w Polsce ogólnopolskich rozgrywek w siatkówce halowej dla amatorów.

PLPS
Podczas rozgrywek uczestnicy APL będa mogli spotkać się i trenować pod okiem najlepszych zawodników profesjonalnej Plus Ligi (fot. PLPS)


 

W eliminacjach wzięło udział w sumie 188 drużyn, poziom gry był bardzo wysoki, dlatego do następnego etapu przeszły zespoły, które okazały się najlepsze.

REKLAMA

Z pięciu miast, w których odbywają się rozgrywki z eliminacji zakwalifikowało się po 6 drużyn, które przez kolejne cztery tygodnie spotkają się, aby wyłonić po jednej drużynie z każdego miasta, która weźmie udział w Wielkim Finale.

Drużyny spotkają się trzy razy, rozegrają ligę systemem „każdy z każdym" do trzech wygranych setów(do 25 punktów) i do 15 punktów tie break. W spotkaniach tych uczestnikom Amatorskiej PlusLgi będą towarzyszyć profesjonalni zawodnicy, którzy na co dzień grają w PlusLidze.

Więcej szczegółów dotyczących rozgrywek, terminarz oraz wyniki meczów znaleźć można na oficjalnej stronie ligi www.plusliga.pl/amatorska

MH

 

REKLAMA