REKLAMA

Retro Motor Show 2017

Targi Pojazdów Zabytkowych Retro Motor Show to było coś!. Przez trzy dni w sześciu pawilonach prawie 25 tysięcy zwiedzających podziwiało ponad 600 pojazdów. Można było popatrzeć, czasami podotykać, porobić zdjęcia i bardzo dużo dowiedzieć. Prawdziwe święto miłośników klasyków. 

Retro Motor Show 2017
Retro Motor Show 2017

Retro Motor Show to przede wszystkim zabytkowe pojazdy. W tym roku na zwiedzających czekało ponad 600 klasyków – od rowerów przez motorowery, motocykle, samochody, ciężarówki, autobusy, wozy strażackie, traktory, a nawet pojazdy wojskowe na czołgu skończywszy. Bogactwo tegorocznej ekspozycji obrazuje skala wydarzenia – klasyki wypełniły aż 6 pawilonów, czyli 2 razy więcej niż w roku ubiegłym.

REKLAMA

Unikaty wśród unikatów

Wśród wielu unikatowych egzemplarzy warto wspomnieć o kilku, które zasługują na miano prawdziwych białych kruków i pojawiły się w tym roku w Poznaniu po raz pierwszy. Były to: Lotus Esprit Turbo SE – jeden z zaledwie 1608 wyprodukowanych egzemplarzy, BMW M 635 CSI – jeden z najszybciej zyskujących na wartości klasyków, wyprodukowany w liczbie zaledwie 5855 sztuk, Ford Mustang Eleanor (replika), motocykl Opel Motoclub 500 Sport – 1 z zaledwie 500 wyprodukowanych egzemplarzy, motocykl Sokół 600 RT, łódź motorowa Glastron GT-150 z 1972 roku, to dokładnie ten sam model łodzi, jakim James Bond ścigał się w filmie Live and Let Die (Roger Moore w Żyj i pozwól umrzeć z 1973 roku), pierwsze modele Tarpanów a nawet czołg M60 Patton!

Akademia Renowacji

Retro Motor Show to także spotkania z pasjonatami, w ramach Akademii Renowacji. To inicjatywa, która wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pojazdów zabytkowych i pozwala na poznanie procesów związanych ich restauracją i odbudową. Fachowcy i profesjonaliści mogą poznać tajniki napraw, konserwacji oraz dorabiania elementów, których często już brak w magazynach części, a które są niezbędne podczas kompleksowej renowacji pojazdów zabytkowych. Akademia Renowacji to również spotkania – z podróżnikami, autorami książek, dziennikarzami czy organizatorami rajdów pojazdów, które już zasługują na miano historycznych. Wśród tegorocznych prelegentów znaleźli się m.in. Arkady Fidler, Dobiesław Wieliński, Romuald Koperski, Roman Dębecki, Emil Rau czy Zbigniew Kopras.

Nagrody

W tym roku po raz pierwszy przyznano statuetki Retro Motor Show Awards,
dla wyróżniających się pojazdów oraz stoisk, które nie tylko imponowały powierzchnią, ale przede wszystkim pozwalały przenieść się w czasie i przestrzeni. W składzie Kapituły Retro Motor Show Awards znaleźli się przedstawiciele mediów branżowych oraz pasjonaci:
- Andrzej Glajzer – Automobilista
- Piotr Burchard – Auto Świat Classic
- Michał Szeliga – Classicauto
- Adam Piotrowski – Giełda Klasyków
- Mateusz Świątkowski – WTC – Watch This Car
- zespół Retro Motor Show.

Pojazd

W kategorii "Pojazd" statuetki Retro Motor Show Awards otrzymali:
- Auto Świat Classic oraz Mazda Polska za Mazdę Cosmo Sport z 1968 r.
- Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysły Rolno-Spożywczego w Szreniawie
za ekspozycję Tarpanów produkowanych w FSR w Poznaniu
- Pan Krzysztof Trzebielewski za replikę Forda Mustanga Eleanor

 Stoisko

W kategorii "Stoisko" statuetki Retro Motor Show Awards otrzymali:
- Citroen Klub Poznań i Citroen Oldtimer Club Polska
- Auto Po Babci
- Auto Świat Classic
- Legends Duda-Cars

Druga edycja Retro Motor Show i towarzyszące jej emocje z pewnością na długo pozostaną w pamięci zwiedzających. Na kolejne spotkanie pasjonatów klasycznej motoryzacji zapraszamy już za rok!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA