Reebok staje się crossfit

Po wizycie w crossfitowym boksie nie będziesz miał ochoty na trening w standardowej siłowni. Ten rewolucyjny trening wytrzymałościowo-siłowy zawita wkrótce do Polski. Redaktor MH wypróbował go na sobie. Werdykt: to działa.
Reebok
Crossfit, rewolucyjny trening wytrzymałościowo-siłowy, wyciśnie z Ciebie siódme poty, ale w zamian da Ci szczupłą, wysportowaną sylwetkę. (fot. Reebok)

Podczas crossfitowego eventu Reeboka jego uczestnicy poznali najważniejsze założenia treningu crossfit. Zaczyna się standardowo: od rozgrzewki na ergometrze wioślarskim. Trening tego typu trwa krótko, bo około pół godziny, ale jest bardzo intensywny.

Wykorzystuje się do niego nie tylko sztangę, ale też piłki lekarskie, drążki, a zwłaszcza kettlebelle. Został stworzony, by pomóc Ci osiągnąć lepszą ogólną sprawność fizyczną i przygotować na różne wyzwania sportowe. Poprawi Twoją siłę, kondycję i wypali tkankę tłuszczową. Ulubionym ćwiczeniem trenujących crossfit są tzw. burpees. Jak to się robi? Zrób przysiad podparty, wyrzuć nogi do tyłu, zrób pompkę, przyciągnij nogi do klatki i wyskocz do góry.

Każde ćwiczenie dostosowywane jest do wieku, doświadczenia i ogólnej kondycji osoby, która je wykonuje. Trening CrossFit może być wykonywany praktycznie wszędzie - w garażu, w domu, w parku, a nawet w szkole. Jednakże najczęściej służą do tego siłownie afiliowane przez CrossFit, zwane "boxami". Każdego dnia crossfitowcy wykonują inny WOD ("Workout of the Day") i umieszczają swoje wyniki na specjalnej tablicy na siłowni lub na platformie www, by śledzić swoje postępy.

Miłośnicy crossfit mogą skonfrontować swoją formę z innymi podczas CrossFit Games - zawodów, które mają na celu wyłonienie osoby o najlepszej sprawności fizycznej. W tym roku odbędzie się już szósta edycja zawodów CrossFit Games, przy czym Reebok po raz drugi będzie głównym sponsorem zawodów. Podobnie jak w 2011 roku, także tegoroczna edycja jest imprezą składającą się z kilku etapów. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku w eliminacjach uczestniczyło ponad 26 000 zawodników z całego świata. 

Crossfitowy event był również okazją do zaprezentowania nowego modelu buta - Reebok RealFlex Transition, który przy tego rodzaju treningu sprawdza się doskonale. Dzięki zastosowanej technologii buty Reebok RealFlex zapewniają ochronę, jaką dają tradycyjne buty sportowe, a jednocześnie wspomagają naturalny ruch stopy.

Umieszczone w podeszwie czujniki niezależnie dostosowują się do podłoża, zapewniając maksymalną elastyczność i większą swobodę ruchu. Buty RealFlex Transition to ultralekkie i przyciągające uwagę minimalistyczne modele zaprojektowane tak, by zapewnić stopom dodatkową ochronę boczną. Jednowarstwowa, pokryta siateczką cholewka zapewnia oddychalność i naturalny kontakt stopy z butem.

Już 23 kwietnia rusza w Polsce Drop Box Tour, podczas którego każdy będzie mógł wypróbować działanie crossfit na własnym ciele. Śledź nowości na reebok.com oraz na facebook.com/reebok

R

REKLAMA