Raptoring Regional Championships. Vol. 1

15 września br. (sobota) w Arenie Gym El Toro w Sosnowcu odbyły się pierwsze zawody Raptoring Regional Championships – nowe wydarzenie w krajowych sportach chwytowych! Formuła zawodów oparta była na aplikacji Raptoring, która pozwala na rywalizację online. W zawodach mogli wziąć udział ci zawodnicy, którzy wcześniej wykonali wszystkie udostępnione w aplikacji zadania.

Formuła zawodów Raptoring Regional Championships oparta była na dwóch etapach: eliminacyjnym oraz finałowym. Etap eliminacyjny polegał na wykonaniu dwóch określonych zadań, na których realizację zawodnicy mieli dwie próby. Wersja zadań eliminacyjnych dla mężczyzn różniła się od wersji zadań dla kobiet.

W pierwszym zadaniu zawodnicy mieli do pokonania podwójne przejście składające się z drabiny Salomona, chomika, kulek i ringów. Pierwsze zadanie dla zawodniczek złożone było z pojedynczego przejścia przez chomika, kulki i ringi. W drugim zadaniu eliminacyjnym zawodnicy musieli pokonać ścieżkę składającą się z kamieni wspinaczkowych, lin, szczelin oraz ringów. Natomiast zawodniczki pokonywały to samo przejście, ale już bez ringów. Do finału zakwalifikowało się pięciu najlepszych zawodników i pięć najlepszych zawodniczek.

Na zadania finałowe również przeznaczone były dwie próby. Dla urozmaicenia rywalizacji i podkręcenia tętna do zadań finałowych dołożono Air Bike, na którym należało „wykręcić” określoną liczbę kalorii – mężczyźni 25 kcal, a kobiety 15 kcal. Po tej finałowej rozgrzewce na zawodników czekała ścieżka prowadząca przez kołkownicę, chwyty (nunchaku i linki) oraz labirynt. Rywalizacja trwała do samego końca!

Najlepsze wyniki w Raptoring Regional Championships. Vol. 1 osiągnęli:

Wśród kobiet:

  1. Klaudia Szuba Łata
  2. Iza Wysłuch
  3. Paulina Wołczek

Wśród mężczyzn:

  1. Tomasz Prykowski
  2. Sebastian Kasprzyk
  3. Jakub Zawistowski 

Dla najlepszych Ninja w Polsce przygotowane zostały wyjątkowe nagrody:

  • 1 miejsce w kategorii –1000 zł w gotówce, koszulka i spodenki Raptora, power bank oraz gadżety od TAG Heuer
  • 2 miejsce w kategorii w kategorii – 300 zł w gotówce, koszulka i spodenki oraz gadżety od TAG Heuer
  • 3 miejsce w kategorii – 100 zł w gotówce, koszulka i spodenki Raptora oraz gadżety od TAG Heuer

Pozostali zawodnicy otrzymali koszulkę i gadżety marki TAG Heuer.

Raptoring Regional Championships. Vol. 1 były pierwszymi z cyklu zawodami w kategorii sportów chwytowych zorganizowanych przez Raptoring.

Podczas Raptoring Regional Championships. Vol. 1 najlepszych Ninja w Polsce wspierała woda ID’EAU, która, tak jak zawodnicy, nie boi się przekraczać granic, jest całkowicie naturalna oraz dba zarówno o ciało, jak i o umysł.  

Szczegóły oraz relacja na: https://www.facebook.com/RaptoringPL/

REKLAMA