Race15m: międzynarodowy motofestiwal we Wrocławiu

W weekend 28-29 czerwca na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbędzie się 5. edycja międzynarodowego eventu motoryzacyjnego Race15m. W tym roku wydarzenie zgromadzi 300 posiadaczy zmodyfikowanych aut z całego świata, selekcjonowanych już od kilku miesięcy.

Race15m Race15m Event
fot. Race15m Event
Wrocławski stadion 28 i 29 czerwca zamieni się w wielką arenę dla 300 starannie wybranych tunnigowanych samochodów. Organizatorzy oczekują gości z ponad 12 krajów, m.in. z Niemiec, Francji, Czech, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Rosji oraz USA.

REKLAMA

"Jest to pierwsza tego typu impreza, która skupia w jednym miejscu niemal wszystkie marki i modele samochodów. Łączy ona pasjonatów motoryzacji z Europy oraz USA. Wysoki poziom startujących w konkursie aut zostaje utrzymany. Międzynarodowa konkurencja w tej branży sprawia, że wymagania z naszej strony są bardzo wysokie. Chcemy zachować wyjątkową atmosferę, o która postaraliśmy się w poprzednich edycjach. Jeśli w Twoich żyłach płynie wysokooktanowe paliwo, to musisz tam być" - mówi pomysłodawca i współorganizator festiwalu Adrian Kapica.

"Ze swojej strony zadbaliśmy o stworzenie rodzinnej atmosfery, która zachęci do przybycia nie tylko miłośników motoryzacji, ale także osób, którym zależy na obejrzeniu ciekawego widowiska. Przygotowaliśmy dla gości wiele stref, z których każda została starannie przygotowana na potrzeby widzów. Od strefy gastronomicznej, w której będzie można zjeść i napić się piwa, przez strefę wyścigową, po VIP zone. Dodatkowo w tym samym czasie widzowie będą mogli skorzystać z toru kartingowego znajdującego się na terenie stadionu, skoczyć na bungee, a fanów koszykówki zainteresuje streetball rozgrywający się tuż obok naszego eventu, na kilkunastu boiskach” - mówi Kajetan Maćkowiak, współorganizator.

Do grona sędziowskiego należeć będą znane i rozpoznawalne na arenie międzynarodowej postaci. We Wrocławiu pojawi się między innymi Petr Gavrilin - reprezentant grupy RAD&ROLL, który w poprzedniej edycji RACE15Mu zdobył wyróżnienie dla swojego auta, Rodolfo Lamaestra, który jest założycielem Dapper USA - to najmłodsza i najprężniej rozwijająca się grupa modyfikująca auta. Pojawią się też: Luis Vivas (Cambergang USA), Matt Carter (Lownatics Germany) oraz Mario Mattick (FLGN TLT Germany). 

Wydarzenie potrwa 2 dni, dodatkowymi atrakcjami są pokazy driftu modeli RC, turniej w tańcu breakdance, skoki na bungee, wyczynowa jazda na rowerach BMX oraz wieczorny koncert w rytm hip-hopu.

W zastępstwie zapowiadanego wcześniej zespołu Linknuts, który z powodów osobistych nie może wystąpić w stolicy Dolnego Śląska, pojawi się we Wrocławiu KRS-One. Amerykański raper to jeden z najbardziej szanowanych i docenianych artystów hip-hopu w Nowym Jorku - Snoop Dog, NAS, Kanye West, DJ Premier, Eminem, Public Enemy to tylko kilka legend hip-hopu, które z nim nagrywały.

Artysta jest prekursorem międzynarodowej sceny hiphopowej. W branży mówi się nawet, że wiele obecnych gwiazd nigdy nie prezentowałoby tak wysokiego poziomu muzycznego bez wpływu KRS-One. Jest on członkiem jednej z najważniejszych wytwórni muzycznych w USA - Duck Down Records.

Przy okazji line-up imprezy poszerzony został o występ polskiego rapera Vienia (Molesta/Ewenement), który zaprezentuje m.in. materiał z nowej płyty „Etos 2”. Na pewno nie zabraknie także Waldemara Kasty, założyciela zespołu K.A.S.T.A. SQUAD i ikony wrocławskiego rapu. Dodatkową atrakcją jest bardzo mocna reprezentacja lokalnej sceny muzycznej w postaci Jot, Dżejpa, Beeboy, Taki Fkrent Klika, GDW i Stylu Kontrast.  

Po sobotnim koncercie organizatorzy przygotowali after party na wakeparku, w   sąsiedztwie stadionu gdzie zapraszają wszystkich gości. Wrocławski wakepark przygotował dla swoich gości pokazy wake'a, ciekawe koncerty na żywo, strefę chilloutu oraz strefę gastro.

Szczegółowy harmonogram eventu oraz informacje dotyczące gwiazd są dostępne na stronie współorganizatora www.acapulco.pl.

Przedsprzedaż biletów już ruszyła, są do nabycia na stronie eventim.pl. Bilet normalny kosztuje 45 zł i obejmuje 2 dni imprezy razem z wieczornym koncertem gwiazdy oraz after party na wakeparku. Dzieci do 7. roku życia mogą uczestniczyć w wydarzeniu bezpłatnie. Więcej informacji na temat biletów oraz dokładny plan festiwalu znajduje się na stronie www.acapulco.pl.

MH

Zobacz również:
Ćwiczenia 1, 2 i 3 wykonuj po kolei w obwodzie,  używając metody AMRAP z 20-minutowym czasem treningu. Zobaczymy, ile obwodów będziesz  w stanie wykonać.
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA