REKLAMA

Puma, Vienio i Kosim: Uliczne legendy

Hip-hop i moda to nierozerwalna para. Nic więc dziwnego, że najlepsi raperzy często łączą siły z potentatami odzieżowymi. Zobacz, co wspólnie stworzyli Vienio, Kosim i marka Puma.

Kultowe postaci polskiego hip-hopu wciąż prężnie działają na muzycznej scenie.  Nie zwalniając tempa inspirują młodszych kolegów po fachu pokazując definicję dobrego flow. Vienio i Kosi to bez wątpienia raperzy,  którzy w tej kwestii mają wiele do powiedzenia. Nie przypadkiem wraz z Magierą z ekipy White House stoją za koncepcją muzycznej aktywacji #ULICZNELEGENDY. Wspólnie z marką PUMA oddają cześć historii polskiej kultury hip-hopowej przemawiając głosem ulicy poprzednich dekad. 

Jeśli mowa o PUMIE warto na chwilę opuścić rodzime podwórko i przenieść się prosto na Bronx - oczywiście mając na nogach kultowe Suede. To model, który przez 50 lat swojego istnienia wiele już wytańczył, a jeszcze więcej widział. O elementach kultury hip-hopu mógłby powiedzieć naprawdę sporo. Zamszowa cholewka, gumowa, dająca doskonałą przyczepność, podeszwa oraz wyraziste kolory sprawiły, że pozornie zwykły but zyskał miano idealnych sneakersów.

REKLAMA

Noszony przez graficiarzy, muzyków i b-boyów. W tanecznym stylu opanował ulice wielu miast od Nowego Jorku, przez Seul, Paryż czy Berlin docierając top-rockiem (mowa ciała, dynamiczny wstęp do każdego wyjścia na parkiet w breakdance) w najdalsze zakątki b-boyowych podwórek. 

Pół wieku istnienia to bez wątpienia wystarczający powód do celebracji w prawdziwie legendarnym stylu. ULICZNE LEGENDY to tytuł wspólnego kawałka Vienia i Kosiego, którzy wracają do czasów pierwszych bitów. Przez pryzmat własnych doświadczeń artyści kondensują historię polskiego rapu w jednym kawałku.

Pełen znaczeń i alegorycznych interpretacji utwór, prowadzi słuchacza przez ważne momenty w historii kultury ulicznej. Nie ma wątpliwości, że starsi słuchacze będą mieli okazję powspominać, za to nowicjusze dostaną porządną dawkę historii hip -hopu.

W ramach wspólnego projektu muzycznego powstała także sesja zdjęciowa z udziałem Vienia i Kosiego. Przywołując wspomnienie rapowych miejscówek, artyści wracają na warszawską ulicę, gdzie wszystko się zaczęło.

Więcej szczegółów już wkrótce!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA