Przenośne centrum rozrywki

Jeśli marzy Ci się przenośne centrum rozrywki, które jednocześnie mogłoby stać się narzędziem pracy, zwróć uwagę na Lenovo IdeaPad Y550, eleganckiego notebooka o naprawdę dużych możliwościach.

Notebook Lenovo IdeaPad Y550
Notebook Lenovo IdeaPad Y550

"Mózgiem" tego laptopa jest 2,2-gigahercowy procesor Intel Pentium DC T4300 współpracujący z wydajną kartą graficzną nVidia GeForce GT240M z pamięcią wideo o pojemności 1GB. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się szybkim przetwarzaniem skomplikowanych animacji 3D. Atutem nowego notebooka Lenovo IdeaPad Y550 jest także pamięć operacyjna DDR3 o pojemości 4 GB oraz 500-gigabajtowy dysk twardy z systemem operacyjnym Windows 7 Home Premium.

Lenovo IdeaPad Y550 korzysta z panoramicznego 15,6-calowego ekranu o rozdzielczości 1366x768. Zapewnia bezprzewodową komunikację za pośrednictwem technologii Bluetooth oraz WiFi 802.11 b/g/n. Użytkownik może korzystać z wyjścia HDMI, trzech portów USB, czytnika kart pamięci i napędu optycznego DVD+/-RW.

Producent zadbał także o funkcje, które decydują o bezpieczeństwie użytkowania. System OneKey Rescue pozwala odzyskać system po awarii lub ataku wirusa za pomocą jednego przycisku. To szybka, łatwa i niezawodna metoda ochrony danych. Z kolei oprogramowanie VeriFace 3.5 z funkcją LiveCheck sprawia, że hasłem dostępu staje się twarz użytkownika.

System Lenovo Desktop Navigator zapewnia łatwe przełączanie między skrótami, plikami i innymi często używanymi programami za pomocą dotykowego suwaka. Lenovo OneKey Theater optymalizuje jakość obrazu i dźwięku, przełączając się z trybu normalnego do trybu filmowego za dotknięciem przycisku. Dzięki technologii Dolby Home Theater nowy model Lenovo Y550 generuje dźwięk bardzo dobrej jakości.

Cena podanej konfiguracji w salonach Komputronik oraz internetowym sklepie Komputronik.pl wynosi 2399 zł.

MH

REKLAMA