REKLAMA

Przed nami już czwarta edycja Mistrzostw Europy OCR!

Tym razem odbędą się one w Polsce, w wyjątkowym miejscu, jakim jest Gdynia. Zawody te zorientowane są̨ na rozwój i promocję sportów przeszkodowych opartych na pokonywaniu różnorodnych i wymagających torów przeszkód.

OCR fot. Materiały prasowe
Adrenalina, rywalizacja, pokonywanie własnych słabości, ale też dobra zabawa i współpraca – tak w skrócie można określić tę edycję!

Na przestrzeni ostatnich lat widzimy jak zainteresowanie OCR’em (biegami przeszkodowymi) mocno rośnie i zyskuje na popularności. Z roku na rok przybywa zawodników i drużyn, a sama dyscyplina staje się coraz bardziej profesjonalna. O popularności OCR świadczą także statystyki z poprzednich mistrzostw. W roku 2016, na Mistrzostwach Europy OCR w Nijmegen w Holandii, obecni byli przedstawiciele 23 krajów.

REKLAMA

Rok później, również w Holandii, ale tym razem we Flevonice udział wzięło już 27 krajów. Ubiegłoroczne Mistrzostwa w Esbjerg w Danii zarejestrowały aż 32 państwa! Imponująca jest także liczba zawodników biorących udział w tym wydarzeniu. W 2016 roku było ok. 600 zawodników, a w 2018 roku już ponad 3000. Podczas IV edycji w Polsce spodziewamy się ok. 4000 zawodników z całej Europy. Dodatkowo, podczas ostatniego dnia Mistrzostw w niedzielę, zorganizowany zostanie bieg OPEN, w którym każdy będzie mógł wystartować oraz bieg dla dzieci. W dniu otwartym spodziewamy się kolejnych 2000 uczestników.

W ramach Mistrzostw Europy OCR 2019 odbędą się następujące biegi:

  • Short Course/ Bieg krótki 5 km bieg z 40 przeszkodami.
  • Standard Course/ Bieg Standardowy 15 km bieg z 60 przeszkodami.
  • Team Relay/ Bieg drużynowy 9 km bieg z 60 przeszkodami.
  • Ninja Track Nowy ultrakrótki dystans (150 m) z dżunglą przeszkód!
  • Open Race / Bieg otwarty 5 km bieg z 40 przeszkodami. Ponieważ OCR jest dla każdego!
  • Kids Course/ Bieg dla dzieci Ponieważ OCR to zabawa i przygoda!

Aby wystartować w kategoriach mistrzowskich Elite i Age Group (wiekowych) w trzech głównych biegach (Short, Standard i Team Relay), wymagane jest zdobycie kwalifikacji, czyli osiągnięcie odpowiedniego miejsca/wyniku w wyznaczonych biegach kwalifikujących do Mistrzostw Europy. Dodatkowo, w każdym z tych biegów startuje kategoria Journeyman, która takich kwalifikacji nie wymaga, a podczas samego wyścigu rządzi się tymi samymi prawami i zasadami.

Te zasady to m.in. system opaskowy i wymóg pokonania przeszkody samodzielnie. Ilość prób jest nieograniczona, a w przypadku braku możliwości jej pokonania zawodnik traci opaskę, co eliminuje go z walki o medale. Uczestnicy bez opaski dalej biorą udział w zawodach kontynuując pokonywanie trasy, natomiast ich rezultat klasyfikuje ich ostatecznie poza zawodnikami, którzy opaski do mety doniosą.

Nowością na zawodach rangi mistrzowskiej jest Ninja Track, który nie wymaga uzyskania kwalifikacji. Tor ten, umieszczony na arenie stadionu, zapewni z jednej strony spektakularne widowisko, a z drugiej emocjonujące pojedynki wśród uczestników. W serii Open oraz Kids, dozwolone jest pomaganie, a za niepokonanie przeszkody przewidziane są zadania karne.

Organizatorem Mistrzostw Europy OCR jest Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (European Obstacle Sports Federation – EOSF). Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych (EOSF) jest organizacją wspierającą i obejmującą swoim patronatem europejskie zawody związane z biegami przeszkodowymi. EOSF została założona w 2017 roku we Włoszech.

Europejska Federacja Sportów Przeszkodowych posiada w swoich szeregach krajowe organy zarządzające sportami przeszkodowymi. EOSF ma na celu promocję i rozwój OCR, jako dyscypliny sportowej na poziomie europejskim. Każdego roku EOSF lub jeden z jej członków organizuje Mistrzostwa Europy OCR.

W celu uzyskania informacji o EOSF, prosimy o kontakt pod adresem: [email protected] lub [email protected] Głównym Organizatorem Mistrzostw Europy 2019 w Polsce jest Stowarzyszenie Biegów Przeszkodowych OCR Polska. Gospodarzem Mistrzostw jest Adventure Park Gdynia Kolibki, a za marketing & PR odpowiada firma Trufey Sp. z o.o.

Rejestracja i zapisy na wydarzenie organizowane są przez firmę muddest.com, która jest odpowiedzialna również za weryfikację zgłoszeń zawodników i upewnienie się, że zawodnicy uzyskali kwalifikacje do Mistrzostw OCREC 2019. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących rejestracji i kwalifikacji, prosimy przesyłać zapytania na adres: [email protected]

mat. prasowe

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA