Prido i7 – wideorejestrator XXI wieku

Polska marka Prido pojawiła się na rynku wideorejestratorów jakiś czas temu i trzeba przyznać, że od razu dała poznać się jako producent sprzętu o wysokiej jakości w przystępnej cenie. Kamera Prido i7 doskonale odzwierciedla to stwierdzenie, będąc urządzeniem, które mimo stosunkowo niskiej ceny posiada na pokładzie naprawdę solidne podzespoły i szereg atrakcyjnych dla klienta funkcji oraz rozwiązań.

Prido i7 Prido i7

Za optykę urządzenia odpowiadają 6-warstwowa szklana soczewka oraz wysokiej klasy matryca Sony Starvis IMX307, którą wykonano w technologii tylnego podświetlenia. Oznacza to, że jest ona w stanie przechwycić znacznie większą ilość światła, niż klasyczne sensory optyczne, a co za tym idzie lepiej doświetlić rejestrowany obraz nawet wtedy, gdy nagrywamy w nocy lub w trakcie bardzo trudnych warunków atmosferycznych.

Za stabilną pracę urządzenia odpowiada doceniony przez specjalistów procesor Novatek NT96658. Dzięki jego wydajności wideorejestrator działa płynnie i bez problemu radzi sobie z nagrywaniem materiałów w jakości FullHD z prędkością 30 klatek na sekundę nawet wtedy, gdy używamy trybu WDR (cyfrowa optymalizacja jakości obrazu).

Prido i7Prido i7

Jeśli chodzi o nas, w Prido i7 spodobały nam się jednak najbardziej 2 funkcje – komunikacja za pomocą Wi-Fi oraz Aktywny Tryb Parkingowy.

Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi oraz bezpłatnej aplikacji Prido dostępnej zarówno dla urządzeń z Androidem, jak i iOS na pokładzie możecie uzyskać bezprzewodowy dostęp do Waszych nagrań oraz ustawień rejestratora. Oznacza to, że nie musicie odpinać go od szyby za każdym razem, gdy chcecie zgrać jakiś materiał wideo.

Za pomocą intuicyjnej apki pobierzecie lub prześlecie plik do wybranej przez Was lokalizacji (np. do chmury lub na wirtualny dysk Google). Przez aplikację zaktualizujecie również oprogramowanie urządzenia i dowolnie dostosujecie jego ustawienia. A gdyby tego było mało, gdy podłączycie aplikację do rejestratora w trakcie jazdy, zapisze ona Wasz ślad GPS, zwizualizuje go na mapie Google i przypisze do odpowiedniego nagrania.

Prawdziwą perełką jest jednak Aktywny Tryb Parkingowy. Z Prido i7 możecie zapomnieć o konieczności ciągłego przełączania pomiędzy normalnym trybem nagrywania oraz trybem parkingowym. Z Prido i7 klikacie dosłownie jeden przycisk, włączacie Aktywny Tryb Parkingowy i od tego momentu kamera sama wykrywa, czy znajdujecie się w ruchu, czy na parkingu i dopasowuje tryb działania do sytuacji. Dzięki temu Wasze auto jest chronione 24/h na dobę.

Dodatkowym plusem kupna wideorejestratora Prido jest obecnie współpraca polskiej marki z firmą TomTom. Dzięki temu do każdej kamery dołączany jest kod, dzięki któremu uzyskacie bezpłatny dostęp do aplikacji TomTom Go Navigation (mapa Polski i Europy w trybie online i offline) na pół roku.

Zobacz również: