[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Prawdziwy mężczyzna musi być… czysty!

„Człowiekiem jestem i nic, co ludzkie, nie jest mi obce” – pisał Terencjusz. Wtedy nie wiedział jeszcze, jak łatwo można sprawić, by korzystanie z toalety było komfortowe i czyste. Wstydliwa rzecz? Niemęska? Nic z tego!

W kulturze zachodnioeuropejskiej przyzwyczailiśmy się do rytuałów, także w toalecie. Najpierw wymyślono, żeby zamiast dużego liścia do wycierania wykorzystywać papier. I tak, szary papier toaletowy bywał w naszym kraju obiektem pożądania, a po latach przybrał formę dwu- lub trzywarstwowej zapachowej taśmy, w określonym kolorze. Po latach okazało się jednak, że papier to tylko papier, i trudno o pełną czystość. Mimo że producenci dwoją się i troją, aż 60% z nas nie czuje się po wizycie w toalecie wystarczająco świeżo.

Prawdziwy facet to czysty facet

Kobiety od lat dbają o higienę wszystkich partii ciała. Tymczasem mężczyźni stojący na straży swojego męskiego ego pomijają wstydliwą sprawę pełnej czystości. Na pytanie o korzystanie z bidetu odpowiadają najczęściej: „Bidet? To dla kobiet!”. Jednak jako ludzie wszyscy jesteśmy zbudowani podobnie. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, żeby – tak jak kobiety – zacząć dbać o to, co do tej pory było niedoceniane.

Wyobraźmy sobie małą myjnię: spokojnie posiedzenie, telefon, lektura nowości na Menshealth.pl, a nowoczesne urządzenie samo myje nas i suszy. Gdzie są takie cudeńka? Okazuje się, że w zasięgu ręki. I to bynajmniej nie tylko dla kobiet.

Ci, którzy nie mają przekonania do wody jako środka czystości, powinni wiedzieć, że na przykład w Japonii tradycyjnie wyciera się „to” miejsce pałeczkami chugi. Są też miejsce na świecie, gdzie w roli swojskiego papieru toaletowego występują kolba kukurydzy, liście albo… dobrane rozmiarem kamienie. Czy woda na pewno jest tak straszna? 

 

 

 

Jak „to” robią w Szwajcarii

Niedawno w sieci ukazał się filmik „Mój pierwszy raz”, którego tytuł sugerował bardzo przyjemną dla wszystkich rzecz. Tymczasem zawierał on relację z testu toalety-myjni. Miny osób w czasie mycia były bezcenne; chciałoby się móc codziennie usiąść na ich miejscu i czekać, aż toaleta da sygnał, że wszystko jest już sterylnie czyste.

Urządzenie z wideo wyglądało jak toaleta przyszłości – idealne rozwiązanie dla leniwych, zapowiadające koniec z wołaniem: „Podasz mi papier, kochanie?”. Za jego pomocą po załatwieniu potrzeby wystarczy chwilę poczekać, wstać, wciągnąć i zapiąć spodnie, umyć ręce (chociaż właściwie nie ma po czym) i wyjść – czystym, suchym i zadowolonym.

W służbie wygody

Możemy zapytać: jak to działa? Zaskakująco zwyczajnie. Szwajcarzy z firmy Geberit wymyślili system AquaClean. W modelach SELA i MERA deska klozetowa jest najpierw podgrzewana – niezbyt mocno, bo czujnik mierzy temperaturę ciała i dostosowuje ją do potrzebnego poziomu. Kiedy się załatwiamy, włącza się dysza likwidująca brzydkie zapachy. Następnie spod deski wysuwa się dysza, która pulsacyjnym strumieniem wody obmywa strefy intymne. Żeby było zabawniej, system rozpoznaje, czy na toalecie siedzi kobieta, czy mężczyzna i dostosowuje strumień do płci. Temperatura wody wynosi około 37 stopni Celsjusza, więc użytkownik nie czuje ani zimna, ani gorąca. Na koniec włącza się suszarka oraz ciche spłukiwanie, i już można wstać.

 

 

 

Świątynia dumania

Mężczyzna powinien zapewniać sobie trochę komfortu każdej sferze, a toaleta jest jego świątynią dumania. To w niej powstają pomysły na zbawianie świata i to ona jest jedynym miejscem, gdzie można sięgnąć spokojnie po tablet lub gazetę.

Przez lata zmieniało się pojęcie bycia „prawdziwym mężczyzną”. Kiedyś facet z krwi i kości miał zwyczajnie śmierdzieć (czasy szyszek i kamieni), potem przesadnie pachnieć, a dzisiaj powinien być przede wszystkim czysty, zwłaszcza po załatwieniu fizjologicznej potrzeby. Co więcej, tak samo uważają współczesne kobiety coraz wyżej ceniące u partnerów czystość.

Jeśli mamy naprawdę być czyści, bądźmy przy tym nowocześni, a produkty wybierajmy tak, by mieć maksymalne poczucie komfortu i zadowolenia. Dotyczy to także produktów do codziennej, niezbyt przyjemnej, ale koniecznej czynności jaką jest… przebywanie w świątyni dumania. Za każdym razem pozostawmy ją nieskalaną.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij