Polskie premiery na Motor Show w Poznaniu

Wszystko wskazuje na to, że kolejna edycja największego w Polsce święta miłośników motoryzacji będzie rekordowa nie tylko z uwagi na liczbę uczestników, ale też wyjątkowe premiery nowych modeli aut. Zdradzamy kolejne nowości, jakie zaprezentują BMW, Infiniti, Jeep i Mercedes.

Polskie premiery nowych modeli aut na Motor Show 2014

BMW serii 4 Cabrio

REKLAMA

Nawet na postoju BMW serii 4 Cabrio fascynuje stylistyką o wielu ciekawych elementach. Charakterystyczna atrapa chłodnicy tworzy wspólnie z opcjonalnymi adaptacyjnymi reflektorami diodowymi bardzo wyrazisty przód. Wysunięte zwisy karoserii dają efekt porywającej dynamiki, którą widać również w dwóch równoległych liniach przetłoczenia boków. Efektowna gra światła i cienia podkreśla muskularne "barki" kabrioletu.

Duży rozstaw osi i długa maska silnika, podobnie jak klinowa sylwetka BMW serii 4 Cabrio demonstrują sportowy charakter tego auta. W połączeniu ze skrzelami za przednimi nadkolami nadają autu aerodynamicznej elegancji. Zgodnie ze strategią BMW EfficientDynamics. Nie tylko maksymalna przyjemność jazdy kabrioletem, ale i minimalne parametry zużycia paliwa i emisji spalin.

BMW serii 4 Cabrio oferowane jest w liniach stylistycznych BMW Luxury, Modern i Sport.

Polskie premiery nowych modeli aut na Motor Show 2014

Infiniti Q50

Po raz pierwszy na największych w Polsce targach motoryzacyjnych Motor Show odwiedzić będzie można stoisko marki Infiniti, a na nim m.in. Q60 i Q70.
Największym hitem będzie jednak polska premiera modelu Q50, który, jak zapowiada producent, ma zrewolucjonizować polskie drogi! Przyjdź i przekonaj się, w czym tkwi jego wyjątkowość.

Infiniti Q50 to samochód, którego wartość mierzy się liczbą reguł, jakie łamie zamiast tych, jakich przestrzega. Jest on doskonałym przykładem unikalnej równowagi między wdziękiem a siłą. Zmysłowym, aerodynamicznym kształtom, zapewniającym zerowe unoszenie oraz ekscytującej mocy 3,5-litrowego silnika hybrydowego z pewnością nie można zarzucić konserwatyzmu. Do tego dochodzi najnowocześniejsza technologia łączności systemu informacji i rozrywki InTouch firmy Infiniti oraz w pełni personalizowany, pierwszy w świecie system bezpośredniego kierowania adaptacyjnego. Wszystko to sprawia, że Q50 zwiastuje nową erę oświecenia w branży samochodów sportowych.

Polskie premiery nowych modeli aut na Motor Show 2014

Jeep Cherokee

Jeep Cherokee jest samochodem typu SUV klasy średniej w gamie modelowej Jeepa. Całkowicie nowej, czwartej już generacji Cherokee, towarzyszy hasło "Jedź dokąd chcesz i rób, co Ci się podoba", wyznawane przez tę legendarną markę rodem z USA.

Nowy Jeep Cherokee wyraźnie podnosi poprzeczkę w swym segmencie, a do jego cech charakterystycznych należy elegancki, lecz atletyczny design, udoskonalone właściwości jezdne i wyższa dynamika jazdy szosowej, legendarna sprawność napędu Jeep 4x4 i kunsztowny wystrój wnętrza oraz szereg innowacyjnych technologii. Do jego zalet należy także oszczędność zużycia paliwa oraz bogate wyposażenie.

Efektem pięciogwiazdkowego poziomu bezpieczeństwa i doskonałości systemów wspomagających jest tytuł "najlepszego w swej klasie" - przyznany przez Euro NCAP w kategorii Small Off Road 4x4.

Nowa generacja Cherokee oferowana jest zarówno w konfiguracji napędu 4x2, jaki 4x4 z ofertą trzech nowych, zaawansowanych systemów napędu 4x4, by zapewnić modelowe własności trakcyjne w terenie w dowolnych warunkach jazdy.

Nowy Jeep znajdzie się w salonach europejskich dealerów począwszy od drugiego kwartału bieżącego roku w wersjach modelowych Longitude, Limited i Trailhawk. Podstawową jednostką napędową będzie ekonomiczny, 2,0-litrowy turbodiesel o mocy 170 KM w tandemie z nowej konstrukcji, dziewięciostopniową automatyczną skrzynią biegów, która stanowi prawdziwą nowość w segmencie SUV klasy średniej. Wersja 140-konna tego silnika oferowana będzie w parze z sześciostopniową przekładnią manualną.

W europejskiej gamie modelowej Cherokee oferowany będzie także z silnikiem benzynowym V-6 Pentastar o pojemności 3,2 litra z 9-stopniową, automatyczną skrzynią biegów.

Polskie premiery nowych modeli aut na Motor Show 2014

Mercedes Klasy S Coupé

Sugestywny design nadwozia nowej Klasy S wyznacza wzorce swoją imponującą kompozycją - wizualne napięcie w liniach nadwozia i dynamiczne kontury. Już na pierwszy rzut oka nowa Klasa S przejawia ambicję do bycia liderem. Wyraziście zarysowane reflektory LED oraz poszerzony rozstaw kół tchną pewnością siebie i siłą. Przesuwając snop światła po wybitnie męskim przodzie pojazdu, dynamicznych bokach i wyrazistych kształtach tylnej części nadwozia, będą Państwo odkrywać fascynujący design nadwozia nowej Klasy S.

Design nadwozia nowej Klasy S ma cechy przyszłościowe. Sylwetka tego auta już na postoju rwie się naprzód - podkreśla to tzw. linia dropping line, opadająca od przodu ku tyłowi. W sugestywnej linii dachu i drzwi łączy się dynamika i elegancja.

W luksusowym i zarazem wysoce funkcjonalnym wnętrzu nowej Klasy S każda podróż jest komfortowa i relaksująca. Wysoka jakość zastosowanych materiałów i wyrazisty język designu stwarzają tu wspaniałe uczucie spokoju i przestronności. Aktywne fotele wielokonturowe w nowej Klasie S zapewnią Państwu luksus i dobre samopoczucie w każdej sytuacji podczas jazdy. Dzięki niezwykłej funkcji masażu Energizing, opartej na metodzie gorących kamieni, wysiadając z nowej Klasy S będą Państwo jeszcze bardziej wypoczęci i pełni energii, niż przy wsiadaniu. Niezwykła, relaksująca symbioza luksusu i funkcjonalności. Dzięki ekskluzywnym aktywnym fotelom wielokonturowym każda jazda w nowej Klasie S jest przeżyciem odświeżającym i regenerującym.

Polskie premiery nowych modeli aut na Motor Show 2014

Mercedes Klasy V

Solidny przód i wyjątkowe kształty. Skonstruowana z pasją, z myślą o radościach i wyzwaniach codzienności, nowa Klasa V oferuje zmienny układ wnętrza, a jednocześnie zapewnia imponujące wrażenia podczas jazdy. Przyciąga wzrok - niezależnie czy to rekreacyjna wycieczka z całą rodziną, czy też reprezentacyjna podróż służbowa z wieloma pasażerami. Inteligentne systemy wspomagania i bezpieczeństwa, innowacyjny system multimedialny i mocny napęd sprawiają, że nowa Klasa V tworzy w swym segmencie nowe wzorce, nie tylko pod względem wizerunkowym.

Wysokiej jakości wnętrze nowej Klasy V będzie Twoim kolejnym ulubionym miejscem. Ekskluzywny kokpit i wybór pierwszorzędnych materiałów mogą zachwycić. Dostępny opcjonalnie dla nowej Klasy V system COMAND Online to innowacyjny system multimedialny, obejmujący nawigację, funkcje telefoniczne i urządzenia audio, jakiego można się spodziewać jedynie w vanie marki Mercedes-Benz. Informacja Live Traffic1 poinformuje Cię o aktualnej sytuacji na drodze i możliwie najszybciej doprowadzi do celu. A gdy podróż odbywa się późno, oświetlenie wnętrza Ambiente zapewnia w Klasie V Avantgarde nastrojowe światło i wyjątkowo przyjemną atmosferę.

Model V 250 BlueTEC z silnikiem o mocy 140 kW (190 KM) przyspiesza od 0 do 100 km/h w imponującym czasie 9,1 sekundy, gwarantując - przede wszystkim w połączeniu ze skrzynią biegów 7G-TRONIC PLUS - dynamiczną radość z jazdy. Spełniając normę emisji spalin Euro 6 gr. I, a jednocześnie zużywając niewiele paliwa, Klasa V już dziś odpowiada przyszłościowym wymogom.

MS

REKLAMA