Polski Eurosport świętuje 15. urodziny

Polski oddział Eurosport obchodzi swoje 15. urodziny. Z tej okazji wśród dziennikarzy stacji z 20 krajów ogłoszony został plebiscyt na Polskiego Sportowca Piętnastolecia. Jego wyniki poznamy dzisiaj wieczorem podczas uroczystej gali w Warszawie.
Eurosport
fot. Eurosport

Transmisje na żywo z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń sportowych, opatrzone profesjonalnym, żywiołowym komentarzem najlepszych polskich specjalistów od poszczególnych dyscyplin stały się w ciągu tych 15 lat wizytówką kanału. Dzięki nim kibice w Polsce mogli być świadkami fantastycznych sukcesów polskich sportowców na arenach międzynarodowych. Które z nich odbiły się w Europie największym echem? Który z polskich sportowców cieszył się największym uznaniem, został doceniony i zapamiętany poza granicami naszego kraju?

"Wszyscy jesteśmy dumni z sukcesów naszych rodaków, to oczywiste. Każdy z nas ma też swoich ulubieńców i faworytów. My jednak chcemy sprawdzić, jak przez ostatnie 15 lat polski sport postrzegany był przez dziennikarzy z całej Europy. Który z naszych mistrzów pozostawił po sobie niezatarte wrażenia i stał się wizytówką Polski na sportowej arenie międzynarodowej?" - mówi Adam Widomski, redaktor naczelny Eurosport Polska.

W tym celu Eurosport Polska ogłosił plebiscyt na Polskiego Sportowca 15-lecia wśród dziennikarzy stacji z 20 krajów Europy. Wyniki rankingu zostaną oficjalnie ogłoszone podczas jubileuszowej gali z okazji 15-lecia Eurosportu, która odbędzie się 29 września w Warszawie. W gali wezmą udział przedstawiciele Eurosportu, zarówno polskiego oddziału, jak i centrali firmy w Paryżu, partnerzy, komentatorzy i dziennikarze, a także znane postaci ze świata polskiego sportu. Magazyn Men's Health jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Czy wyniki rankingu i decyzje dziennikarzy Eurosportu z całej Europy zaskoczą Polaków?
"Wkrótce przekonamy się, jak przez kilkanaście lat polskich sportowców odbierali nasi koledzy dziennikarze z kilkudziesięciu krajów Europy. Wyniki mogą być ciekawe, bo o zdanie zapytaliśmy komentatorów Eurosportu z najodleglejszych zakątków naszego kontynentu" - mówi redaktor naczelny Eurosport Polska.

"Czy Portugalczycy albo koledzy z Turcji słyszeli o Adamie Małyszu? Pewnie tak, ale nie wiemy, czy dla nich skoczek narciarski może być bohaterem numer 1? Tym bardziej z ogromną ciekawością oczekujemy na wyniki plebiscytu. Życzymy jednocześnie naszym sportowcom wielu sukcesów - szczególnie, że rok 2012 będzie obfitował w wielkie sportowe wydarzenia!" - dodaje Adam Widomski.

MH

Zobacz również:
REKLAMA