[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.5

Polska badaczka odkryła broń przeciw mikrobom

Nieznaną wcześniej substancję o właściwościach podobnych do antybiotyków odkryła dr Jolanta Solecka z Państwowego Zakładu Higieny. Nowy związek może pomóc w walce z najbardziej niebezpiecznymi chorobotwórczymi bakteriami.
Nieznaną wcześniej substancję o właściwościach podobnych do antybiotyków odkryła dr Jolanta Solecka z Państwowego Zakładu Higieny. Nowy związek może pomóc w walce z najbardziej niebezpiecznymi chorobotwórczymi bakteriami.

Substancja, której współczesna nauka dotychczas nie odnotowała w literaturze medycznej, ma działanie podobne do antybiotyków, ale inną strukturę chemiczną. Zdaniem dr Soleckiej, dzięki temu prawdopodobnie może być skutecznym narzędziem do zwalczania bakterii, które wykazują się odpornością na działanie antybiotyków, m.in. gronkowca złocistego. Mikrobiolożka z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny uważa, że pozwoliłoby to zmniejszyć wciąż rosnącą liczbę zakażeń szpitalnych. Ma również nadzieję, że nową substancję będzie można wykorzystać w leczeniu nowotworów.

REKLAMA

Dr Solecka będzie mogła kontynuować badania nad nową substancją dzięki wartemu ponad 6 milionów złotych grantowi przyznanemu przez Komisję Europejską w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Za uzyskane pieniądze zostanie stworzone nowe laboratorium, w którym prowadzone będą dalsze testy nowoodkrytego związku. Dr Solecka w pierwszej kolejności chce sprawdzić, czy nie ma on działań ubocznych i czy będzie można wprowadzić go na rynek.

MH

Wróć do Newsroomu

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij