[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Zbigniew Gutkowski: samotny rejs dookoła świata. Regaty Velux 5 Oceans

Zbigniew Gutkowski weźmie udział w słynnych regatach Velux 5 Oceans, najstarszych oceanicznych zawodach żeglarzy-samotników na świecie. Men’s Health patronuje startowi tego doświadczonego sternika w najdłuższym i najtrudniejszym wyścigu sportowym.

Zbigniew Gutkowski jesienią wyruszy na liczącą 30 tysięcy mil trasę najtrudniejszego wyścigu dla żeglarzy-samotników Velux 5 Oceans
36-letni Zbigniew "Gutek" Gutkowski to jeden z czołowych żeglarzy w Polsce, z bogatym doświadczeniem zdobytym podczas regat zarówno pełnomorskich jak i przybrzeżnych. Przepłynął dotychczas 100 000 mil na pokładzie jachtów jednokadłubowych i jachtów wielokadłubowych o długości 60 stóp.

Jego start w regatach Velux 5 Oceans potwierdziła firma Clipper Ventures podczas konferencji prasowej regat zorganizowanej w trakcie wystawy Nautic Boat Show w Paryżu. Uczestnikami prezentacji kampanii Gutkowskiego "Polish Ocean Racing" byli legendarny sir Robin Knox-Johnston (w 2010 roku mija 40 lat od zakończenia jego historycznego rejsu wokół Ziemi bez zawijania do portów) oraz mer miasta La Rochelle, w którym rozpocznie się ten ekstremalny wyścig.

REKLAMA

Regaty Velux 5 Oceans są najstarszymi oceanicznymi indywidualnymi zawodami żeglarskimi na świecie. Ten organizowany co cztery lata od 1982 roku wyścig składa się z pięciu odcinków, wymagających od uczestników wyjątkowej odporności na stres, wytrzymałości fizycznej i umiejętności nawigacji okołoziemskiej. W trakcie regat o długości 30 000 mil, sternicy przepływają samotnie pięć oceanów. Najbliższe regaty Velux 5 Oceans rozpoczną się w październiku 2010 i zakończą w maju lub czerwcu 2011 roku.

Zbigniew Gutkowski, który pochodzi z Gdańska, w latach 1987-1995 był członkiem Polskiej Narodowej Olimpijskiej Drużyny Żeglarskiej Klasy 470, ale startował również na najwyższym poziomie w Klasie 49. W 2001 roku był kapitanem wachtowym na pokładzie jachtu "Warta-Polpharma" podczas regat The Race, regat jednostek wielokadłubowych dookoła świata bez zawijania do portu. W 2005 roku był sternikiem na żaglowcu ORMA 60 "Bonduelle" podczas zawodów Nokia Oops Cup.

Próbował on także pobić rekord opłynięcia świata bez zawijania do portu żaglowcem jednokadłubowym, na pokładzie "Volvo 60 Bank BPH", lecz uszkodzenia zmusiły załogę do zawinięcia do Cape Town po przepłynięciu 9 500 mil.

MH

Wróć do Newsroomu

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij