Płaski lifestyle – nowe MacBooki Air

Kilka dni po światowej premierze nowych laptopów MacBook Air, te supercienkie, aluminiowe komputery przenośne można już kupić w salonach Komputronik lub internetowym sklepie Komputronik.pl.
Apple
W ofercie pojawiły się modele z 11,6- i 13,3-calowym ekranem.

Modele o przekątnej 11,6 oraz 13,3 cala mierzą zaledwie 17 mm grubości. Wyposażone zostały w pamięć flash zdolną do przechowywania 64 lub 128 GB danych, a także pamięć DDR3 o pojemności 2 GB. Najnowsze laptopy MacBook Air wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, przez co - podobnie jak inne produkty marki Apple - wyznaczają trendy w segmencie nowoczesnych technologii.

Nowy MacBook Air o przekątnej ekranu 11,6 cala z podświetleniem LED pracuje w rozdzielczości 1366x768 pikseli. Użytkownik może być pewien, że wyświetlane obrazy będą płynne i dobrej jakości dzięki procesorowi graficznemu Nvidia GeForce 320M z 256 MB pamięci GDDR3. Model wyposażony został w procesor Intel Core 2 Duo taktowany zegarem o częstotliwości 1,4 GHz. Bateria powinna wystarczyć na około 5 godzin pracy przy wykorzystaniu modułu WiFi.

Z kolei 13,3-calowy MacBook Air pracuje przy wykorzystaniu procesora Intel Core 2 Duo 1,86 GHz lub 2,13 GHz. Ekran zapewnia rozdzielczość rzędu 1440 x 900 pikseli. Praca na baterii potrwa w przypadku tego modelu nawet do 7 godzin.

Użytkownicy jednego z najcieńszych notebooków na świecie docenią pełnowymiarową klawiaturę i multidotykowy touchpad. Przydatne okażą się ponadto dwa porty USB 2.0, mini-DisplayPort, kamera internetowa FaceTime, głośniki stereo, a także łączność WiFi 802.11n i Bluetooth 2.1+EDR. Jeśli użytkownik będzie potrzebować takich złącz, jak DVI, VGA i HDMI, może z nich skorzystać po włożeniu odpowiedniej przejściówki w mini-DisplayPort (nie jest oferowana wraz ze standardową konfiguracją).

Komputronik SA oferuje notebooki MacBook Air z preinstalowanym systemem operacyjnym Mac OS X Snow Leopard. Produkt objęty jest roczną gwarancją producenta. Ceny poszczególnych modeli wynoszą od 4 899 zł do 7 390 zł - zależnie od wielkości ekranu, procesora i pamięci flash.

MH

REKLAMA