Philips OLED 806 – wsparcie sztucznej inteligencji dla lepszego obrazu

Nowy telewizor Philips OLED 806 to świetny wybór, jeżeli zależy Ci na najwyższej jakości wyświetlanych treści. Bardzo realistyczny obraz, głęboka czerń, żywe, a jednocześnie naturalne kolory, precyzyjnie odwzorowane szczegóły w bardzo ciemnych, jak i jasnych scenach. Do tego płynny ruch w czasie transmisji sportowych czy streamingu. A wszystko to dzięki pełnemu wykorzystaniu potencjału sztucznej inteligencji, która wspiera procesor obrazu Philips P5 AI piątej generacji.

Philips OLED 806 fot. materiały prasowe Philips

Wrażenia w czasie seansów i grania w gry wzbogaca dostępna tylko w telewizorach Philips technologia Ambilight w wersji czterostronnej. Jest to system inteligentnych diod LED zamontowanych z tyłu obudowy, które rzucają na ścianę światło w kolorach wyświetlanych aktualnie na ekranie. Wokół urządzenia powstaje barwna poświata, dzięki której można poczuć się jak w środku akcji, a sam ekran sprawia wrażenie większego niż w rzeczywistości.

Philips OLED 806fot. materiały prasowe Philips

Telewizor wyposażono w udoskonaloną technologię zapobiegającą wypalaniu się matrycy – analizuje ona obraz i zmniejsza natężenia podświetlenia statycznych elementów, np. logo kanału. Philips OLED 806 pracuje na najnowszym systemie operacyjnym Android 10 TV, który posiada odświeżony, intuicyjny interfejs i współpracuje z Asystentem Google oraz Alexą. Sterowanie głosowe za pomocą wbudowanego w pilocie mikrofonu wywołuje się jednym przyciskiem.

Telewizor wspiera formaty HLG, HDR10 i HDR10+, zaś graczy szczególnie zainteresuje obecność HDMI 2.1. Dodatkowo bezprzewodowy przesył dźwięku DTS Play-Fi umożliwia podłączenie do urządzenia znajdujących się w innych pomieszczeniach głośników wyposażonych w tę funkcję i stworzenie w ten sposób domowego centrum rozrywki.

Philips OLED 806fot. materiały prasowe Philips

Model wyróżnia się minimalistyczną obudową i brakiem ramki, a ekran opiera się na cienkich metalowych nóżkach w dwóch różnych wykończeniach do wyboru (jasny lub ciemny chrom). Dostępny w trzech rozmiarach: 48, 55 i 65 cali.

philips.com/tv

Zobacz również:
Chcesz rzucić fajki? To łap za hantle. Badania potwierdziły, że ćwiczenia fizyczne mogą pomóc palaczom w końcu zerwać z nałogiem.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA