REKLAMA

Peru-Boliwia-Argentyna: pustynne wyzwanie

Podobno pustynię upiększa to, że gdzieś w sobie kryje studnię.  Być może to właśnie ta świadomość przyciąga na nią poszukiwaczy ekstremalnych wrażeń?  I być może to dzięki temu Thierry Sabine, nazywany ojcem Rajdu Dakar, gubiąc się na niej gdzieś w Libii stwierdził, że miejsce to jest idealne do naprawdę szybkiej jazdy?

6. stycznia br.  Rajd Dakar wystartował już po raz 40. Nazywany początkowo rajdem Paryż-Dakar, ze względu na wielokrotne obieranie stolicy Francji za punkt startu, gromadzi zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, chcących zmierzyć się z piaskami pustyni. Od początku jego istnienia zawodnicy ścigali się w dwóch klasach: samochody oraz motocykle. Obecnie ilość klas rozszerzono o ciężarówki (od 1980 r.) oraz quady (od 2009 r.).

Na Dakar Rally nie mogło zabraknąć marki Vostok Europe - zegarków dedykowanych miłośnikom dreszczyku emocji. Nosi  je na swoim nadgarstku Benediktas Vanagas: najlepszy litewski kierowca rajdowy i jednocześnie twarz marki VE,  który na pokładzie Toyoty Hilux, w Teamie GENERAL FINANCING TEAM PITLANE jest wraz polskim pilotem, Sebastianem Rozwadowskim.

REKLAMA

Zegarki pochodzą z limitowanej czarnej, oraz białej edycji. Wysoka wodoszczelność (do 200 m), wskazówki i indeksy pokryte warstwą SuperLuminova, wskazanie chronografu, to tylko niektóre z udogodnień, które umożliwią odczytanie czasu w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Zegarki dostępne na www.poljot.com.pl

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA