REKLAMA

Oszczędzaj wodę z marką Bosch

Ostatnio coraz więcej mówi się o ociepleniu klimatu i suszy. Woda staje się coraz cenniejsza. Konsumenci poszukują źródeł jej oszczędzania. Szukają sprzętów, które zużywają niewielkie ilości wody. Odpowiednio wybierając sprzęd AGD możesz zaoszczędzić tysiące litrów wody rocznie.

Bosch oszczędzanie wody
Marka Bosch to prekursor w rozwiązaniach energo- i wodooszczędnych wykorzystywanych w produkcji urządzeń gospodarstwa domowego. Jej sprzęty spełniają światowe normy i od lat tworzone są z myślą o ochronie natury i ekologii. Około 40% zgłoszeń patentowych marki Bosch wiąże się z zasobami naturalnymi. Dążąc do perfekcji, marka rozwija i udoskonala swoje technologie. Z  dobrym skutkiem. Na przełomie lat udało jej się znacznie zmniejszyć zużycie energii i wody w swoich sprzętach. Na przykład pralki zużywają nawet połowę mniej prądu i aż do 35% mniej wody niż 20 lat temu. [Porównanie modelu WAY 24742PL w 2019 r. ze zbliżonymi urządzeniami Bosch z 1998 r.]

Na przykład i-DOS to rewolucyjna i autorska technologia marki Bosch, która dzięki pracy licznych sensorów skutecznie przyczynia się do oszczędności wody. Odpowiada bowiem za dozowanie detergentu na podstawie analizy wielu czynników: wielkości prania, rodzaju tkanin oraz stopnia ich zabrudzenia. Dzięki precyzyjnemu dostosowaniu ilości detergentu (co do 1 ml), pralka nie musi uruchamiać dodatkowych płukań, a tak dzieje się za każdym razem, gdy wlejemy za dużo płynu do prania. W ten sposób system optymalizuje ilość wody potrzebnej do każdego załadunku, dzięki czemu nie marnuje się ani jedna kropla. Pozwala to zaoszczędzić nawet do 7062 [1] litrów wody rocznie. Do ścieków trafia też znacznie mniej środków chemicznych, bo i- DOS sprawia, że zużywamy aż do 38%[2] mniej detergentu.

REKLAMA

Natomiast ActiveOxygen Refresh (program dostępny w pralkach marki Bosch z technologią aktywnego tlenu) jest w stanie odświeżyć garderobę bez prania, czyli bez używania proszku i wody. Jeśli dopiero co założona sukienka nie ma plam, ale np. przesiąkła zapachem jedzenia, wcale nie trzeba jej prać. Wystarczy włączyć specjalny program do odświeżania. Będzie czysta i znów gotowa do założenia bez marnowania prądu i wody.

W ofercie marki Bosch znajdziemy też pralko-suszarki z technologią AirCondensation, które nawet nie zużywają wody podczas suszenia[3]. Jak? Tradycyjne pralko-suszarki zużywają w procesie suszenia aż do 38 litrów wody. Technologia AirCondensation polega na zastąpieniu wody powietrzem, wykorzystywanym do skraplania pary wodnej podczas suszenia. Urządzenia, w których zastosowano tę innowacyjną technologię, należą do najoszczędniejszych pod względem zużycia wody, bo w procesie kondensacji wykorzystywane jest powietrze, dzięki czemu oszczędzamy do 9 200 litrów wody[4].

 

Ekologiczna świadomość od lat stanowi DNA marki Bosch. Bez względu na kategorię urządzeń, Bosch stara się optymalizować programy i wdrażać do swoich produktów innowacyjne rozwiązania, tak by służyły nie tylko człowiekowi, ale były przyjazne dla środowiska.

www.bosch-home.pl

 

[1] Potencjał obliczony na podstawie średniej (220 cykli prania na rok), źródło: wfk, Institute for Applied Research, Raport 5132/10.

[2] Średnia oszczędność płynnego detergentu poprzez porównanie dokładnego dozowania automatycznego i-DOS z dozowaniem ręcznym. International Journal of Consumer Studies 38 (2014), 265 f.

[3] Urządzenie pobiera około 7 litrów do czyszczenia skraplacza.

[4] Porównanie rocznego użycia wody dla 200 cykli prania wirowania i suszenie ((EU 96/60EC) pomiędzy WVH28420PL z technologią AirCondensation do modelu WVG30460PL o tym samym załadunku bez tej technologii.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA