Opera GX – pierwsza na świecie przeglądarka gamingowa

Opera GX, pierwsza na świecie gamingowa przeglądarka, wprowadza kolejne nowości: dynamicznie się zmieniający podkład muzyczny oraz efekty świetlne. Te niecodzienne funkcjonalności mają zapewnić użytkownikom Opery GX interaktywne wrażenia znane ze świata gier: przeglądarka dostosuje tło muzyczne do poziomu aktywności użytkownika, a efekty świetlne pozwalają urządzeniom Razer Chroma dynamicznie reagować na działania w  przeglądarce.

Opera GX Opera GX

Opera GX miała premierę w 2019 r. Pierwszą wersję przeglądarki wypuszczono z efektami dźwiękowymi stworzonymi przez wielokrotnie nagradzanego kompozytora Rubena Rincóna oraz zespół Berlinist, znanych z nominowanej do nagrody Bafta ścieżki dźwiękowej do Gris. Ta sama ekipa odpowiada za nową dynamicznie się zmieniające tło dźwiękowe w Operze GX.

REKLAMA

Cieszymy się, mogąc w końcu ujawnić całość koncepcji, do której od początku dążyliśmy: chcieliśmy wyposażyć naszą przeglądarkę w efekty dźwiękowe znane z gier, gdzie perfekcyjnie skomponowana interaktywna ścieżka dźwiękowa pozwala się w niej zatopić, poprawiając całość doświadczenia. Sądzę, że nam się udało - mówi Maciej Kocemba, Product Director Opera GX.

Opera GXmat. prasowe

Dynamicznie się zmieniające tło muzyczne w Operze GX to spokojna ambientowa muzyka, która sprzyja koncentracji użytkownika. Narasta ona, kiedy użytkownicy aktywnie przeglądają strony internetowe, klikają na linki albo piszą, zaś kiedy aktywność użytkowników spada, muzyka staje się spokojniejsza i mniej dramatyczna. Ścieżka dźwiękowa ma się rozpływać w tle, ale tak, żeby jej brak dawał się odczuć.

Tło muzyczne, podobnie jak każdy z efektów dźwiękowych w przeglądarce, można włączyć i wyłączyć w jej ustawieniach w zakładce Dźwięki przeglądarki.

Efekty świetlne

Opera GX wprowadza efekty świetlne Razer Chroma RGB, które umożliwiają urządzeniom współpracującym z systemem Chroma wyświetlanie efektów świetlnych w odpowiedzi  na przeglądanie. Odtąd za przy uruchomieniu przeglądarki, otwarciu nowej karty lub zakończeniu pobierania pliku akcesoria Razer będą odpowiadały niestandardowymi efektami świetlnymi Chroma RGB, specjalnie stworzonymi na tą okazję przez zespół projektantów Opera GX.

Opera GX Chroma Razermat. prasowe

Gracze mogą wybrać jeden z gotowych motywów animacji lub pójść o krok dalej i wybrać jeden z dodatkowych efektów świetlnych. Mogą też jednym kliknięciem zaimportować dowolny plik GIF i używać go do podświetlenia klawiatury przy uruchomieniu konkretnej akcji w przeglądarce.

Opera GX wyświetli też GIF na klawiaturze Razer wraz z każdym powiadomieniem z Discorda, Twitcha, Telegrama, Facebook Messengera, Twittera, WhatsAppa lub Instagrama.

Dynamiczne efekty świetlne Razer Chroma RGB nie są wyświetlane ciągle, tylko w momentach gdy w przeglądarce się coś dzieje. Aby uprzyjemnić nocne granie lub sesje oglądania filmów, animacje są wygaszane gdy wejdziemy w tryb pełnoekranowy.

Apki społecznościowe na pasku bocznym

Opera GX, z wbudowaną obsługą Discorda, Twitcha, WhatsAppa, Facebook Messenger,  Instagrama, a od niedawna również Twittera w pasku bocznym, pozwala łatwo śledzić dyskusje ze znajomymi, a także najnowsze trendy i streamy. Już nie musisz szukać, w której zakładce schował się Twitter, Messenger czy Instagram - wystarczy kliknąć raz, ze boku, żeby wyskoczył boczny panel, w którym szybko podejrzysz, co się dzieje. Bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla tych, którzy lubią potestować swój RAM, otwierając po sto zakładek w przeglądarce. 

Opera GX

Opera GX miała premierę w czerwcu 2019r. podczas targów E3 w Los Angeles. Przeglądarka wyróżnia się unikatowymi cechami dopasowanymi do gustów i potrzeb gamerów. Obok licznych opcji dopasowania kolorów, obsługi Razer Chroma oraz inspirowanego grami designu, posiada ograniczniki użycia procesora, RAM i przepustowości sieci wykorzystywanych przez przeglądarkę, które zmniejszają jej zapotrzebowanie na zasoby, zapewniając więcej mocy komputera do obsługi gier. Przeglądarka posiada także funkcję Hot Tabs Killer, która pozwala użytkownikom szybko zamknąć zakładki pochłaniające najwięcej zasobów.

Opera GXmat. prasowe

Liczba gamerów aktywnie korzystających co miesiąc z Opery GX urosła 183% rok do roku. Przeglądarka zdobyła dwie wiodące nagrody za design: Red Dot Design Award 2019 oraz IF Design Award 2020.

OperaOpera GX

O Operze

Opera jest globalnym innowatorem internetowym. Przeglądarki, produkty newsowe i rozwiązania fintechowe Opery to przemyślany wybór dokonywany przez ponad 380 mln użytkowników na całym świecie. Opera ma siedzibę w Oslo, w Norwegii, i jest notowana na giełdzie NASDAQ (OPRA). 

PRZEGLĄDARKĘ MOŻNA POBRAĆ ZA DARMO ZE STRONY OPERA.COM

Zobacz również:
Podnoszenie ciężarów dla samego zdrowia i dobrego samopoczucia to zabawa, którą polecimy każdemu, ale nadal zabawa. Podnoszenie ciężarów, aby modelować i rozwijać sylwetkę, to już prawdziwa nauka. Przedstawiamy człowieka, który poznał wszystkie tajemnice hipertrofii i zechciał się nimi z nami podzielić.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA