REKLAMA

Omega świętuje oficjalny rekord świata Five Deeps

Gdy poszukiwacz przygód Victor Vescovo zabrał OMEGĘ na dno Głębi Challengera w 2019 roku, jego wyczyn uznano za najgłębsze zanurzenie w dziejach ludzkości. Teraz to osiągnięcie oficjalnie potwierdziła Księga Rekordów Guinnessa, w której odnotowano głębokość 10 925 m (35 843 stóp)*, jako „najgłębsze samotne zanurzenie” wszechczasów.

Omega Five Deep mat. prasowe Omega
Rekord świata Vescovo był częścią projektu The Five Deeps Expedition, którego celem było osiągnięcie najgłębszych punktów, każdego z pięciu oceanów Ziemi. W drodze na dno Głębi Challengera odkrywca korzystał z trzech innowacyjnych zegarków OMEGA Seamaster „Ultra Deep”.

REKLAMA

Dwa z nich były połączone z robotycznym ramieniem statku podwodnego LIMITING FACTOR, a kolejny z jednostką gromadzenia danych „Lander”, Zegarki „Ultra Deep” przetrwały najbardziej miażdżące ciśnienie na Ziemi i wróciły na powierzchnię w perfekcyjnej kondycji, dowodząc tym samym ponad wszelką wątpliwość doskonałej, podwodnej wytrzymałości OMEGI.

Omega Five Deepmat. prasowe Omega


Z okazji nowego wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa OMEGA wyprodukowała krótki film obrazujący innowacyjność ekspedycji, a także podkreślający najnowsze osiągnięcia zespołu. W 2020 roku statek podwodny LIMITING FACTOR powrócił w głębiny Oceanu Spokojnego, gdzie wykonał kolejne naukowo-badawcze zanurzenia do wszystkich trzech „basenów” formujących Głębię Challengera.

Omega Five Deepmat. prasowe Omega


W mini serialu dokumentalnym poznajemy Dr Kathryn D. Sullivan, która towarzyszyła Vescovo, a także dołączyła ostatnio do rodziny odkrywców OMEGI. Była astronautka NASA została w 1984 roku pierwszą Amerykanką, która odbyła spacer w przestrzeni kosmicznej. Podczas misji w 2020 roku została także „pierwszą kobietą w Głębi Challengera”.

Omega Five Deepmat. prasowe Omega


Film dokumentalny przybliża także wyjątkowe detale techniczne zegarka „Ultra Deep”, o których na ekranie opowiadają Prezydent i Dyrektor Generalny marki Raynald Aeschlimann, a także Dyrektor ds. Zarządzania Produktem, Gregory Kissling. Zobacz nieprawdopodobny wysiłek, ambicję i technologię, jakich wymaga dotarcie w najgłębszy punkt oceanów Ziemi.

 *W 2020 zaktualizowany do głębokości 10 934 m (35 872 stóp) ± 3 m

Więcej informacji: www.omegawatches.com

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA