Omega Moonwatch teraz w klasie Master Chronometer

Najnowszy Moonwatch OMEGI otrzymał certyfikat potwierdzający najwyższy standard
precyzji w branży zegarmistrzowskiej

Omega Moonwatch Omega Moonwatch

Nowy Rok zaczął się niemalże przed chwilą, a marka OMEGA już ogłosiła jedno z najważniejszych wydarzeń w zegarmistrzostwie 2021 roku. W tym roku kolekcja Speedmaster Moonwatch wzbogaci się o nową generację modeli.

REKLAMA

Miłośnicy linii na całym świecie będą mieli szansę poznać najnowsze edycje swoich ukochanych modeli wzbogaconych unikalnymi detalami wzornictwa i wyposażonych w potężny, odporny na oddziaływanie magnetyczne kaliber o klasie Master Chronometer. Raynald Aeschlimann, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGI mówi: „Gdy pracujesz nad reedycją tak legendarnego czasomierza, jak Speedmaster Moonwatch, każdy detal musi być wierny duchowi oryginału. Nasz chronograf jest rozpoznawalny na całym świecie i dlatego podeszliśmy do jego sprawdzonego wzornictwa z największym szacunkiem, podczas gdy mechanizm wznieśliśmy na zupełnie nowy poziom.”

Omega MoonwatchOmega Moonwatch

Za inspirację dla ekscytującej premiery szwajcarskiej marki posłużyła 4. generacja stylu Moonwatch, o numerze referencyjnym ST 105.012, noszona przez astronautów misji Apollo 11 na powierzchni Księżyca, w 1969 roku. Pełne szacunku nawiązania do epoki podboju kosmosu to między innymi asymetryczna koperta, warstwowa tarcza, podwójnie fazowany dekiel koperty i słynne oznaczenia dot over 90 (DON) oraz kropka po przekątnej od indeksu 70 na skali bezela z anodyzowanego Styczeń 2021 aluminium.

Te detale, choć trudno je dostrzec na pierwszy rzut oka, mają swoje wielkie znaczenie, opowiadając historię linii Speedmaster. Chyba najbardziej istotną zmianą w nowej edycji jest pojawienie się kalibru Co-Axial Master Chronometer 3861. Nowy mechanizm sprawia, że Moonwatch jest teraz odporny nawet na ekstremalne pola magnetyczne o sile do 15000 gausów. Dzięki temu cały zegarek został objęty certyfikatem Master Chronometer.

To najwyższy standard precyzji, wydajności i odporności na oddziaływanie magnetyczne w szwajcarskim przemyśle zegarmistrzowskim. Zmiany w zegarku zaszły także wokół nadgarstka. OMEGA zdecydowała się na zintegrowaną, całkowicie szczotkowaną bransoletę z pięciu rzędów łukowatych ogniw. Podobnie, jak w modelach Moonwatch z przeszłości, bransoleta posiada zapięcie z satynowaną obudową ozdobioną polerowanym logotypem OMEGI.

Omega MoonwatchOmega Moonwatch

Patrząc na tarczę docenimy przywiązanie do detali, jakie przyświecało OMEDZE w przygotowaniu nowej kolekcji. Zgodnie z częstotliwością pracy kalibru 3861 skala minutowa jest teraz dzielona na trzy sekcje, zamiast pięciu, jak w poprzednich modelach. To kolejny przykład najwyższych standardów marki, gdy w grę wchodzi precyzja wskazań.

Subtelne zmiany, a tak wiele do odkrycia! Teraz niecierpliwi miłośnicy Moonwatcha muszą tylko wybrać jedną z ośmiu wersji modelu o klasie Master Chronometer. Mogą zdecydować się na edycje ze stali szlachetnej, z 18-karatowego złota Sedna™ lub z 18- karatowego złota Canopus™. Wszystkie modele są objęte pełną, 5-letnią gwarancją OMEGI.

REKLAMA