Omega Globemaster - pierwszy w historii Master Chronometr!

Męski zegarek to więcej niż urządzenie odmierzające upływ czasu - to wizytówka każdego dżentelmena. Nie musimy o tym nikogo przekonywać, tak jak nie musimy nikomu przedstawiać marki Omega, producenta pierwszego na świecie zegarka z certyfikatem Master Chronometr.

Globemaster Materiały prasowe
Omega Globemaster to pierwsza na świecie linia zegarków z certyfikatem Master Chronometer, potwierdzającym odporność na działanie pola magnetycznego o sile 15 000 gausów. To certyfikat jakości potwierdzający najwyższą jakość nie tylko mechanizmu, ale całego zegarka.

REKLAMA

 Zanim zegarek zostanie poddany próbie wydajności działania w polu magnetycznym realizowanej według kryteriów Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Metrologii (METAS), jego mechanizm musi przejść pozytywnie testy w Oficjalnym Szwajcarskim Instytucie Kontroli Chronometrów (COSC). Wraz z zegarkiem klienci otrzymają certyfikat z numerem identyfikacyjnym, który umożliwi im sprawdzenie, jak ich zegarek spisał się podczas każdej z prób. Ten dokument jest dowodem na to, że zegarek został certyfikowany przez METAS.

Historia marki OMEGA miała wpływ na wygląd dekla modelu Globemaster. Stemplowany medalion z wizerunkiem obserwatorium astronomicznego to symbol nagród otrzymanych za precyzję działania, które marka zdobywała podczas słynnych konkursów chronometrycznych organizowanych przez tę placówkę. Dwa elementy wzornictwa definiują charakter Globemaster. To tarcza o profilu, który kolekcjonerzy od dawna nazywają pie-pan (formą do ciasta), oraz karbowany pierścień lunety, który wyróżniał także kilka wcześniejszych modeli Constellation.

Osiem gwiazd na niebie ponad obserwatorium reprezentuje najważniejsze rekordy precyzji ustanowione przez OMEGĘ i odzwierciedla konsekwentne dążenie marki do najwyższej jakości. Gwiazdy symbolizują także osiem kryteriów certyfikacji METAS, które musi spełnić zegarek i jego mechanizm, aby otrzymać status Master Chronometer. 

Źródło: materiały prasowe

Zobacz również:
Obciąłeś w swoim menu węgle i czekasz, aż brzuszek sam się zrzuci? Pomóż mu wybrać się w ostatnią podróż, stosując nasz trening kompatybilny z dietami low carb.
ZOBACZ WIĘCEJ
REKLAMA