[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

OMEGA zdradza kulisy chronometrażu podczas Igrzysk Pjongczang 2018

Na kilka dni przed Ceremonią Otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pjongczang 2018, OMEGA, Oficjalny Chronometrażysta wydarzenia, udostępniła unikalną możliwość poznania kulis technologii wykorzystywanych do odmierzania olimpijskich konkurencji.

OMEGA fot. Materiały prasowe
Szwajcarska marka przywiozła do Pjongczangu 230 ton wyposażenia do chronometrażu. Część specjalistycznego sprzętu trafiła na skocznię narciarską i do hali hokejowej. To właśnie na tych arenach OMEGA z dumą prezentowała, na czym polega jej kluczowa rola w Igrzyskach.

W hokeju na lodzie OMEGA jest obecna na lodowisku oferując kilka ważnych systemów. Przede wszystkim, obok band instalowane jest stanowisko chronometrażystów, skąd wszystkie niezbędne informacje oraz odmierzone czasy są przekazywane do tablic informacyjnych i dalej. Ponadto, podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich OMEGA wyposaży wszystkich graczy w czujniki ruchu umieszczane na plecach.

REKLAMA

Urządzenia te odpowiadają za pozyskiwanie danych „na żywo” i przekazywanie ich w mgnieniu oka do widzów przed telewizorami lub do dalszej analizy w studio pomeczowym. Z technologii chronometrażu OMEGA skorzystają także sędziowie. System Wykrywania Gwizdków umożliwia sędziom komunikację ze stanowiskiem chronometrażystów za pośrednictwem mikrofonów, a także zatrzymuje zegar, gdy tylko arbiter skorzysta z gwizdka (w porównaniu do ręcznej obsługi zegara, reakcja na gwizdek jest każdorazowo o pół sekundy szybsza).

W skokach narciarskich OMEGA także korzysta z jednostki odpowiedzialnej za natychmiastowe przekazywanie wyników do tablic informacyjnych wokół areny oraz do realizatorów przekazu telewizyjnego. W tym roku nowością będą czujniki ruchu mocowane na nartach sportowców współpracujące z szeregiem anten OMEGA wzdłuż najazdu i zeskoku. Czujniki rejestrują i przekazują wiele informacji „na żywo”, takich jak prędkości skoczka podczas najazdu, wybicia, po 20 metrach lotu lub podczas lądowania. System pozwala także mierzyć i oceniać różne techniki skoku, w tym nawet różne kąty wychylenia nart.

Rola OMEGA podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich to o wiele więcej niż proste odmierzanie czasu. Marka pozostaje w sercu tego wydarzenia od 1936 roku, a dziś, jej innowacyjne technologie odmierzają i analizują parametry każdego pamiętnego momentu występów olimpijskich sportowców.

Warto, by widzowie śledzący Pjongczang 2018 w domu przed telewizorami lub na żywo w Korei, zwrócili uwagę na pracę wykonywaną przez specjalistów OMEGA. Marka świadczy kluczowe usługi dla sukcesu Igrzysk i jest bardzo dumna mogąc odmierzać olimpijskie marzenia.

mat. prasowe

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij