OMEGA gratuluje Emirates Team New Zealand zwycięzcy 36. Regat o Puchar Ameryki.

Reprezentacja Kiwi pokonała występującą w roli Challengera załogę Record Luna Rossa w regatach rozgrywanych do siedmiu zwycięstw. Zacięta walka na wodach portu Waitemata w Auckland zakończyła się wynikiem 7 do 3. Zwycięstwo Emirates Team New Zealand w 2021 roku, to czwarty triumf tego zespołu w Pucharze Ameryki.

Emirates Team New Zealand Emirates Team New Zealand

Dotąd zwyciężali rywalizację o „Stary dzbanek” trzykrotnie, w 1995, w 2000 i w 2017 roku. Wygrana to także ważne wydarzenie w bogatej historii OMEGI w świecie żeglarstwa. Marka z dumą wspiera zespół Emirates Team New Zealand od 1995 roku oraz służyła jako Oficjalny Chronometrażysta tegorocznych zawodów w Auckland.

Wcześniej OMEGA dwukrotnie pełniła tę kluczową rolę podczas słynnych regat w 2000 i 2003 roku. Luty 2021 Unikalną charakterystyką 36. odsłony pojedynku był kształt biorących w nim łodzi. Wyposażone w hydroskrzydła w kształcie litery T montowane do obu burt, sztywny, dwupłatowy grot z półlistwami oraz pozbawione kila, zaawansowane technologicznie jednokadłubowe jednostki AC75 dosłownie latają po wodzie!

Zwycięzcy tegorocznych regat - Emirates Team New Zealand, oczywiście będą mieli prawo bronić swojego tytułu, gdy tylko wielki pojedynek na falach zostanie zorganizowany ponownie.

Zobacz również:
Lee Phillips na okładkach MH pojawił się aż 29 razy. Tym razem przygotowanie formy było trudniejsze niż zwykle, ale strażak z Londynu udowodnił, że trenować da się w każdych warunkach.
ZOBACZ WIĘCEJ