OMEGA Speedmaster X-33 Marstimer – zegarek stworzony we współpracy z agencją kosmiczną

Twórcy pierwszego zegarka noszonego na powierzchni Księżyca swoim najnowszym modelem Speedmaster uprzedzają kolejny wielki skok dla ludzkości. Stylowy zegarek zaprojektowano tak, by precyzyjnie odmierzał każdy moment dnia nie tylko na Ziemi, ale i na Marsie. Stworzony w ramach współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną ESA OMEGA Speedmaster X-33 Marstimer oferuje dokładnie to, co możemy wyczytać z jego nazwy. 

OMEGA Speedmaster X-33 Marstimer fot. materiały prasowe

Źródłem mocy w nowym Marstimer jest kaliber OMEGA 5622. Wysoce precyzyjny, termokompensacyjny mechanizm kwarcowy, szybko i wydajnie obsługujący liczne cyfrowe i analogowe funkcje zegarka.

Jedyny w swoim rodzaju, 45 mm chronograf zamknięty w kopercie z tytanu 2. stopnia może śledzić upływ czasu i strefy czasowe w naszym świecie, ale także na tajemniczej Czerwonej Planecie. Opracowany, by wspierać naukowców w ich pracy, OMEGA Marstimer oferuje wiele cennych narzędzi dla badaczy odległej przestrzeni kosmicznej.

Licencjonowane przez ESA funkcje obejmują między innymi funkcję MTC do śledzenia daty i czasu na południku zerowym Marsa, uwzględniającą fakt, że doba na Marsie jest o 39 minut dłuższa niż na Ziemi. Zegarek posiada także innowacyjny kompas słoneczny, który pozwala odnaleźć rzeczywistą północ na Ziemi i na Marsie. Ponadto, użytkownicy mają dostęp do wszystkich możliwości oferowanych przez tradycyjny model Speedmaster Skywalker X33, takich jak MET (Czas trwania misji), PET (Czas fazy), alarmy i wieczny kalendarz.

Nowy model spełnia funkcję zegarka dla profesjonalistów OMEGA, ale równie dobrze spełnia swoją misję, jako stylowy dodatek. Jego klasyczna czarna tarcza to doskonale kontrastujące tło dla licznych analogowych i cyfrowych wskazań, które dla większej czytelności oznaczono symbolami Ziemi i Marsa , pozwalających rozróżnić, która funkcja jest akurat w użyciu. Tarczę okala bezel z anodowanego szczawianowo aluminium w odcieniu czerwonego hematytu przypominającego barwą marsjański pył. Ten sam piękny i nietypowy odcień znajdziemy także na barwionym gradientowo, od czerni do charakterystycznej czerwieni, sekundniku. Taki sekundnik sygnalizuje profesjonalny charakter instrumentu OMEGA.

Po obróceniu czasomierza naszym oczom ukazuje się dekiel ozdobiony tłoczonym oznaczeniem OMEGA Speedmaster i logo z konikiem morskim. Otaczają je słowa SPEEDMASTER X-33 MARSTIMER, ESA TESTED AND QUALIFIED, potwierdzające autentyczność partnerskiej współpracy oraz zgodność zegarka z normami ESA.

Dla Dyrektora Generalnego OMEGI, Raynalda Aeschlimanna, stworzenie Marstimera było obowiązkiem dla marki, która podróże kosmiczne ma w swoim DNA: „Każdy, kto interesuje się kosmosem lub nawet science-fiction ma obsesję na punkcie Marsa. To planeta, która skupia ogrom uwagi i powstało wokół niej mnóstwo niesamowitych historii. Nadaliśmy nawet nazwę jej wyimaginowanym mieszkańcom. Jest tak blisko, a jednocześnie tak daleko. Pragnęlibyśmy postawić stopę na jej powierzchni. Być tu na Ziemi i móc wsłuchać się w jej rytm, nadaje słowu czasomierz zupełnie nowego znaczenia. Jestem osobiście zachwycony najnowszym dodatkiem w naszej słynnej rodzinie zegarków Speedmaster”.

Dla tych, którzy chcieliby wymienić bransoletę z tytanu 2. i 5. stopnia, Marstimer oferuje także dedykowany pasek NATO oraz narzędzie do ich samodzielnej i szybkiej wymiany. Akcesoria można znaleźć w specjalnym rulonie na zegarek, który zawiera odniesienia do Czerwonej Planety. Wewnętrzny materiał zdobi reprodukcja Hebes Chasma, wyjątkowego kanionu o stromych ścianach na powierzchni Marsa.

Choć załogowa misja na Marsa to wciąż odległa perspektywa, nowy OMEGA Speedmaster X-33 Marstimer jest dostępny już teraz i to w wielu miejscach naszej planety. To obowiązkowy wybór dla osób profesjonalnie zajmujących się badaniami kosmosu, ale także dla amatorskich miłośników kosmicznej eksploracji i pełnych pasji kolekcjonerów. Zegarek wygląda stylowo, jest atrakcyjny w obsłudze i świetnie uzupełnia się z OMEGA Speedmaster Moonwatch.

 

 

Zobacz również: