OMEGA Seamaster Aqua Terra Beijing 2022

Pragnąc upamiętnić swoją rolę Oficjalnego Chronometrażysty Igrzysk OMEGA zaprezentowała model Seamaster Aqua Terra Beijing 2022. Zegarek w kopercie ze stali szlachetnej o średnicy 41 mm ma dopasowaną stalową bransoletę i łagodnie wypukłe szkło szafirowe chroniące tarczę.

Seamaster Aqua Terra Beijing 2022 fot. materiały prasowe

Najbardziej charakterystyczną cechą nowej kreacji OMEGA jest jednak sposób w jaki projektanci ożywili w zegarku zimowe motywy. Białą ceramiczną tarczę pokrywa wzór do złudzenia przypominający szron. Lodowy wygląd to wspaniałe nawiązanie do pełnych dramaturgii zimowych konkurencji jakich możemy oczekiwać podczas Igrzysk w Pekinie, gdzie sportowcy będą rywalizować między innymi w narciarstwie alpejskim, bobslejach, łyżwiarstwie szybkim i hokeju na lodzie.

Unikalny wzór tarczy dopełniają barwione na kolor niebieski indeksy oraz wskazówki wypełnione białą substancją luminescencyjną Super-LumiNova. Sięgnięto także po odcień czerwony, który barwi nazwę linii Seamaster oraz cyfry oznaczające kolejne kwadranse na skali minutowej.

Po obróceniu zegarka na drugą stronę naszym oczom okaże się stemplowany na deklu znak Igrzysk w Pekinie 2022 oraz charakterystyczne dla rodziny zegarków Aqua Terra faliste wykończenie krawędzi. Pod deklem kryje się kaliber OMEGA Co-Axial Master Chronometer 8900. Mechanizm oferuje poziom wydajności z jakiego każdy sportowiec byłby dumny. To kolejny kaliber marki OMEGA, który osiąga najwyższy na rynku zegarmistrzowskim certyfikowany standard precyzji i odporności na oddziaływanie magnetyczne.

Miłośnicy sportu, którzy zdecydują się na nowy model Seamaster otrzymają go w specjalnym olimpijskim pudełku. Zegarek obejmuje słynna 5-letnia gwarancja OMEGA.