REKLAMA

OMEGA Planet Ocean bije rekord świata

W British Museum w Londynie marka OMEGA zaprezentowała zegarek, który pobił rekord świata w głębokości zanurzenia i jego pionierską technologię, która umożliwiła ten wyczyn.

OMEGA fot. Materiały prasowe
Gdy Victor Vescovo pomyślnie osadził swój batyskaf DSV Limiting Factor na dnie Rowu Mariańskiego, poprzez zanurzenie na głębokość 10928 m ustanowił nowy rekord świata, budząc jednocześnie podziw zespołu OMEGI, który pracował przy tym projekcie.

Wraz z batyskafem po rekord świata zanurzył się także zegarek OMEGI Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional, a dokładnie trzy takie zegarki: dwa umieszczone na automatycznym ramieniu batyskafu, zaś trzeci na ruchomym module do zbierania danych. Wszystkie trzy zegarki, po uprzednim tak głębokim zanurzeniu, wynurzyły się z powrotem bez szwanku na powierzchnię.

REKLAMA

Mówiąc o ich bezbłędnym działaniu w warunkach ekstremalnego ciśnienia, Prezydent i Dyrektor Generalny OMEGI Raynald Aeschlimann określił czasomierze Ultra Deep jako „niezwykłe przykłady nowoczesnej technologii, które świadczą o innowacyjnym duchu zegarmistrzostwa OMEGI”.

Londyński pokaz uświetniła obecność samego Victora Vescovo, który pochwalił zespół OMEGI za „stworzenie zegarka do pływania w głębiach oceanu, który jest nie tylko super mocny, ale również smukły, lekki i elegancki.”

Produkcja profesjonalnych zegarków dla nurków głębinowych to codzienność OMEGI, lecz stworzenie czasomierza, z którym można wyruszyć w ekspedycję do pięciu najgłębszych punktów Ziemi wymagało wzniesienia się na o wiele wyższy poziom kreatywności oraz zaangażowania zespołu ekspertów gwarantującego pełen wachlarz umiejętności technicznych.

Zegarek OMEGA Seamaster Planet Ocean Ultra Deep Professional przenosi technologię produkcji zegarków nurkowych na zdecydowanie wyższy poziom. Zaprojektowany w sposób umożliwiający wytrzymałość na ekstremalne ciśnienie, zegarek Ultra Deep jest naszpikowany technologią stosowaną do budowy obiektów penetrujących głębie oceanu, a jednocześnie jest nadzwyczaj cienki – jego grubość nie przekracza 28 mm.

Bezel, koperta, dekiel i koronka są zrobione z tego samego stopu tytanu (Titanium Grade 5) co kadłub batyskafu Limiting Factor, z dodatkiem płynnego stopu metali Liquidmetal® umożliwiającego mocne a zarazem elastyczne połączenie szkła z kopertą: jest to innowacyjny proces łączenia, umożliwiający zmniejszenie grubości szkła.

Mimo, że celem inżynierów OMEGI było stworzenie zegarka do konkretnego i ekstremalnego celu, marka zastosowała materiały i technologie, które można skomercjalizować. Od teraz najodważniejsi poszukiwacze przygód mogą być pewni, że w niedalekiej przyszłości technologia Ultra Deep, dzięki której zegarki OMEGI pobiły rekord świata, będzie powszechnie stosowana.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA