Nowy sezon Ford Kite Cup rozpoczęty!

Już dziś w Chałupach rusza nowy sezon zawodów Ford Kite Cup 2010 fueled by Burn. Najlepsi polscy kitesurferzy, którzy tworzą Team Forda, przygotowywali się do niego na obozie treningowym na wulkanicznej Fuerteventurze na Wyspach Kanaryjskich.

Ford Kite Cup
fot. Ford Kite Cup

Nie siedem, a aż dziesięć dni - za sprawą wybuchu islandzkiego wulkanu - trwał ostatni obóz treningowy zawodników Teamu Forda przed nadchodzącym sezonem zawodów Ford Kite Cup 2010 fueled by Burn. Na wulkanicznej wyspie Fuerteventurze, najstarszej w archipelagu Wysp Kanaryjskich, swoją formę szlifowali i nowe triki ćwiczyli nasi najlepsi zawodnicy: Karolina Winkowska, Wiktoria Boszko, Victor Borsuk i Janek Korycki.

REKLAMA

Podczas treningu na Fuertaventurze, wyspie na Oceanie Atlantyckim położonej zaledwie 100 km od wybrzeża Maroka, gdzie przez okrągły rok panują znakomite warunki do uprawiania kitesurfingu, spektakularne skoki i nowe triki kitesurfingowe najlepiej wychodziły Victorowi Borsukowi - zeszłorocznemu zdobywcy Pucharu Polski i mistrzowi Polski w latach 2007, 2008 i 2009.

Zaledwie 21-letni zawodnik, który z powodzeniem rywalizuje także w zawodach międzynarodowych, na malowniczej plaży Sotavento wykorzystywał najlżejsze nawet podmuchy wiatru, żeby jak najlepiej przygotować się do nadchodzącego sezonu, wzbudzając swoimi powietrznymi ewolucjami podziw zarówno debiutujących, jak i zaawansowanych kitesurfingowców.

Janek Korycki również nie marnował czasu i trenował nowe, trudniejsze i bardziej widowiskowe triki. Poza tym zawodnik okazał się utalentowanym surferem, popisując się wspaniałą techniką pływania na desce, kiedy cała ekipa podczas bezwietrznego dnia wybrała się do jednego z najlepszych w Europie surfingowego spotu w La Pared.

Wiktoria Boszko walczyła z silnym wiatrem, uprawiając prawdziwy freestyle, w którym w poprzednim sezonie Ford Kite Cup zajęła 3. miejsce. Wiktoria po dłuższym rozbracie z deską i latawcem przypominała sobie stare triki i z determinacją uczyła się nowych, aby w tegorocznym sezonie być jeszcze groźniejszą rywalką dla innych uczestniczek zawodów.

Z kolei Karolina Winkowska, która należy do ścisłej czołówki światowej, przyjechała na Fuerteventurę na trening prosto z Pucharu Świata PKRA z Francji, gdzie zajęła 3. miejsce w kitesurfingu wśród najlepszych kobiet na świecie. W zawodach Ford Kite Cup będzie tego lata bronić Pucharu Polski, który zdobyła również w 2008 roku, nie dając rywalkom najmniejszych szans.

Oprócz czołówki polskiego kitesurfingu na Fuerteventurze wiatr w latawce chwytały gwiazdy polskiego show biznesu i dziennikarze. W Szkółce VIP pod okiem doświadczonych instruktorów z Rene Egli, największej bazy kitesurfingowej w Europie, pierwsze kroki w tym sporcie stawiali znani aktorzy: Joanna Jabłczyńska, Sylwia Gliwa, Ola Szwed i Tomek Bednarek, oraz popularne prezenterki: Agnieszka Popielewicz i Dorota Gardias. Ani oni, ani dziennikarze czołowych magazynów, m.in. MH, który jest patronem medialnym Ford Kite Cup, nie przegapili żadnej okazji do trenowania. Instruktorzy byli pod wrażeniem, kiedy ich podopieczni próbowali ujarzmiać latawce nawet, gdy wiatr osiągał sztormową siłę 8 stopni w skali Beauforta!

Zobacz także:  galeria zdjęć z obozu treningowego na Fuerteventurze przed nowym sezonem Ford Kite Cup

Ford Kite Cup 2010 fueled by Burn obejmuje 4 edycje Pucharu Polski oraz mistrzostwa Polski. Pierwsze zawody w Chałupach już w ten weekend (14-16 maja). Później kitesurfingowa karawana przeniesie się do Rewy (3-5 czerwca), potem dotrze do Łeby (9-11 lipca), a na koniec odwiedzi Juratę (13-15 sierpnia), gdzie odbędzie się finał Pucharu Polski zakończony mistrzostwami Polski.

Główną konkurencją wszystkich zawodów będzie freestyle oceniany według zasad obowiązujących na światowych zawodach PKRA. Kolejnymi konkurencjami rozgrywanymi w ramach Ford Kite Cup fueled by Burn, w zależności od warunków pogodowych będą: long distance, big air/best trick, wave i kiteloop. Dodatkowo planowane są: wakeboard i pojedynek kitesurfingowy oraz popisy zręcznościowe zawodników na kiteroomingu i batucie.

Wśród zawodników, którzy wezmą udział przynajmniej w 3 edycjach zawodów, w tym w ostatnich, mających rangę Mistrzostw Polski, rozlosowane zostaną trzy bilety lotnicze na Rodos.

Więcej informacji o zawodach Ford Kite Cup 2010 fueled by Burn na stronie www.fordcup.pl

MH

REKLAMA