Nowy numer Men's Health - przeczytaj, co znajdziesz w środku!

Nie masz jeszcze nowego numeru? To biegiem do kiosku! A na poważnie - niech zachęcą Cie słowa redaktora naczelnego MH - Piotra Makowskiego, który opowiada o kulisach powstawania najnowszego wydania.

Chris Hemsworth shutterstock.com
Gwiazdą nowego numer MH jest Chris Hemsworth - bohater kolejnej filmowej odsłony przygód Thora.

Grudzień, jak wiadomo, jest 12. miesiącem w kalendarzu i dość przewidywalnie musi nastąpić z końcem 11. Dlaczego więc za każdym razem jesteśmy trochę zaskoczeni i wpędzeni w nerwowy niedoczas? Że niby święta, prezenty, rodzina, bilanse w robocie, terminy na głowie, jakieś sprawy koniecznie do zamknięcia w tym roku i w ogóle cała ta zwyczajowa, grudniowa bieżączka?

Tak jest co roku, więc to chyba nie to powoduje grudniowy dyskomfort i niewygodę w środku. Jaki jest więc ten powód? Konia z rzędem za dobrą odpowiedź, ale obstawialibyśmy raczej – zwłaszcza u tych wrażliwszych typów – nieokreślone do końca poczucie niespełnienia, połączone z drażniącą świadomością, że tempus fugit, jak jasna cholera. Co z tą nieznośną lekkością bytu począć? Tu za dobrą odpowiedź i dwa konie byłoby mało, ale spróbujemy. Zacznijmy od powiedzenia sobie na głos, że właśnie żyjemy nasze jedyne, niepowtarzalne życie i kolejnego już nie dostaniemy.

Wybrzmiało? To teraz już z górki będzie. Masz pracę? To dobrze, ale czy to jest właśnie ta, której chciałeś poświęcić 3/4 swojego jedynego życia, pracując dla kogoś, kogo nawet niespecjalnie lubisz? Rzuć to w diabły i znajdź coś, co ma sens. Tylko poczucie, że robi się coś wartościowego i pożytecznego, ratuje nas przed przeciekaniem życia przez palce. Takie jest nasze słowo na 2018 rok.

Aha, wykorzystaj dobrze wkładkę z prezentami na końcu numeru. Obdarowywanie bliskich – nie tylko rzeczami – jest częścią planu czynienia dobra, a stąd już tylko krok do bycia dobrym człowiekiem. A dobrym ludziom czas płynie wolniej. Tego Ci życzymy. 

Piotr Makowski, redaktor naczelny Men's Health Polska

Zawartość nowego MH możesz przejrzeć tutaj.

Zobacz również:
WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA