Nowy numer Men's Health - przeczytaj, co znajdziesz w środku!

Nie masz jeszcze nowego numeru? To biegiem do kiosku! A na poważnie - niech zachęcą Cie słowa redaktora naczelnego MH - Piotra Makowskiego, który opowiada o kulisach powstawania najnowszego wydania.

Chris Hemsworth shutterstock.com
Gwiazdą nowego numer MH jest Chris Hemsworth - bohater kolejnej filmowej odsłony przygód Thora.

Grudzień, jak wiadomo, jest 12. miesiącem w kalendarzu i dość przewidywalnie musi nastąpić z końcem 11. Dlaczego więc za każdym razem jesteśmy trochę zaskoczeni i wpędzeni w nerwowy niedoczas? Że niby święta, prezenty, rodzina, bilanse w robocie, terminy na głowie, jakieś sprawy koniecznie do zamknięcia w tym roku i w ogóle cała ta zwyczajowa, grudniowa bieżączka?

REKLAMA

Tak jest co roku, więc to chyba nie to powoduje grudniowy dyskomfort i niewygodę w środku. Jaki jest więc ten powód? Konia z rzędem za dobrą odpowiedź, ale obstawialibyśmy raczej – zwłaszcza u tych wrażliwszych typów – nieokreślone do końca poczucie niespełnienia, połączone z drażniącą świadomością, że tempus fugit, jak jasna cholera. Co z tą nieznośną lekkością bytu począć? Tu za dobrą odpowiedź i dwa konie byłoby mało, ale spróbujemy. Zacznijmy od powiedzenia sobie na głos, że właśnie żyjemy nasze jedyne, niepowtarzalne życie i kolejnego już nie dostaniemy.

Wybrzmiało? To teraz już z górki będzie. Masz pracę? To dobrze, ale czy to jest właśnie ta, której chciałeś poświęcić 3/4 swojego jedynego życia, pracując dla kogoś, kogo nawet niespecjalnie lubisz? Rzuć to w diabły i znajdź coś, co ma sens. Tylko poczucie, że robi się coś wartościowego i pożytecznego, ratuje nas przed przeciekaniem życia przez palce. Takie jest nasze słowo na 2018 rok.

Aha, wykorzystaj dobrze wkładkę z prezentami na końcu numeru. Obdarowywanie bliskich – nie tylko rzeczami – jest częścią planu czynienia dobra, a stąd już tylko krok do bycia dobrym człowiekiem. A dobrym ludziom czas płynie wolniej. Tego Ci życzymy. 

Piotr Makowski, redaktor naczelny Men's Health Polska

Zawartość nowego MH możesz przejrzeć tutaj.

REKLAMA