Nowy model butów Asics Metaride - marka definiuje długie biegi na nowo

Zaawansowana technologia GUIDESOLE dostarcza biegaczom unikalnych doznań poprzez redukcję utraty energii w stawie skokowym.

28 lutego 2019 roku na długo zapisze się w pamięci biegaczy. To właśnie tego dnia ASICS postawił biegowy świat na głowie, odkrywając kompletnie nowy koncept obuwia do biegania - METARIDE™. Odsłona premierowego konceptu odbyła się w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu. Na wydarzenie przybyło wielu gości ze świata biegowego, m.in dziennikarze, Ambasadorzy ASICS: Yared Shegumo, Błażej Brzeziński, Paulina Kaczyńska oraz Jerzy Skrażyński oraz liczna reprezentacja drużyny ASICS FrontRunner Poland. Obecna była także Mistrzyni Paraolimpijska z Rio - Joanna Mazur.

15 minut po godzinie 11 zgromadzonych gości ze sceny przywitał Maciej Razik, Trade Marketing Account Manager, który zaprezentował widowni najnowszy produkt japońskiej marki - buty METARIDE™. Ten koncept to jedna z najważniejszych innowacji ASICS w ciągu 7 dekad istnienia firmy. But ten został zaprojektowany z myślą o jednym celu: uczynić bieganie dłuższych dystansów łatwiejszym, spełniając ambicję ASICS aby pomóc każdemu biegaczowi "Win The Long Run".

Projektowany na przestrzeni prawie 3 lat przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS w japońskim Kobe, METARIDE™ został precyzyjnie skonstruowany w taki sposób, by zminimalizować ruch w obszarze, gdzie energia jest najmocniej wydatkowana - w stawie skokowym.

Udowodniona naukowo całkowita redukcja utraty energii w stawie skokowym prawie o 1/5 może okazać się prawdziwą rewolucją dla biegaczy długodystansowych, chcących zrealizować pełnię swojego potencjału.

Kluczem do stworzenia możliwie najbardziej efektywnego sposobu biegania było odkrycie rewolucyjnej technologii GUIDESOLE™. Precyzyjnie wyprofilowana, zaokrąglona podeszwa, przenosząca ciężar ciała na przód, dodatkowo napędza biegacza, dając mu poczucie poruszania się bez wysiłku.

Rezultat? Obuwie, które pozwala biegaczowi nie tracić energii. Obuwie, które dostarcza zupełnie nowych biegowych wrażeń, z potencjałem znacznej poprawy osiągów oraz ochrony, aby wspomagać biegaczy na każdym poziomie pokonywać dłuższe dystanse, niż mogłoby im się wydawać możliwe.

Zawierając liczne unikalne technologie w całkowicie nowej, radykalnej formie, METARIDE™ z powodzeniem optymalizuje wszystkie trzy fazy kroku biegowego, tworząc całkowicie nowy rodzaj buta biegowego. Podczas testów METARIDE™ zostały naukowo zestawione z konwencjonalnymi butami, a w efekcie udowodniono:

  • redukcję utraty energii w okolicach stawu skokowego
  • zachowanie stabilności, przy zapewnieniu doskonałej trwałości, dopasowania i przyczepności
  • dostarczenie zupełnie nowego biegowego doświadczenia

Kenichi Harano, Executive Officer oraz Senior General Manager w ISS stwierdził, że METARIDE™ stanowi całkowity przełom w pokonywaniu długich dystansów.

“Koncept METARIDE™, oraz nowa technologia GUIDESOLE™, fundamentalnie różnią się od jakichkolwiek butów, które kiedykolwiek stworzyliśmy, a także wszystkich, które są obecnie dostępne na rynku. Spojrzeliśmy na efektywność biegu od zupełnie innej strony, od strony ASICS, aby zapewnić całkowicie nowe 'odczucie' przy jednoczesnym utrzymaniu naszego poziomu ochrony i osiągów.”

Yasuhito Hirota, ASICS President oraz COO stwierdził, że METARIDE™ udowadnia przywiązanie ASICS do tego, by nadawać ton myśleniu biegaczy na temat najnowocześniejszych produktów i technologii.

“Wierzymy, że ta nowa technologia posiada potencjał aby wzburzyć świat długich biegów. Nasi biegacze i lekkoatleci zdradzili nam, że METARIDE™ już teraz zmienia sposób, w jaki trenują, biegają, ścigają się i regenerują. To dopiero początek nowej ery dla ASICS, ponieważ dostarczamy naszym fanom najlepsze innowacje, a jednocześnie przyciągamy nową generację biegaczy.”

Prezentując szczyt innowacyjności ASICS, METARIDE™ to pierwszy model w nowej energooszczędnej kategorii ASICS, która z czasem udostępni ten sam koncept i technologie większej liczbie biegaczy, na różnych pułapach cenowych. Bardziej przystępne cenowo modele wypuszczone zostaną jesienią 2019.

o prezentacji, zaproszeni goście mogli przymierzyć i przetestować METARIDE™ na bieżni mechanicznej oraz zbadać swoje stopy za pomocą systemu Motion ID. Obecni mogli także spróbować swoich sił w elektronicznej grze zręcznościowej i wygrać premierowy produkt! Całość zamknęła się biegiem zorganizowanym przez Sklep Biegacza, który odbył się o godzinie 18:00. METARIDE™ dostępny jest w limitowanych ilościach od 28 lutego w:

  • Sklep Biegacza - Warszawa Powiśle, Wybrzeże Kościuszkowskie 45, 
  • Sklep Biegacza - Kraków, ul. Józefa Kałuży 1,
  • Świat Biegacza - Poznań, ul. Kanałowa 15, 
  • Sklepie internetowym: www.asics.pl.

Sugerowana Cena Detaliczna: 1025 PLN

Aby dowiedzieć się więcej na temat produktu odwiedź: asics.pl

WYBRANE DLA CIEBIE

PROMOCJE

150. rocznica powstania kultowych Levi’s 501

To, co zaczęło się w 1873 roku od patentu na miedziane nity do spodni roboczych, w ciągu ostatnich 150 lat stało się najbardziej ikonicznym i wpływowym elementem mody, jaki kiedykolwiek powstał. Jeansy 501® to podstawa każdego stylu - charakteryzuje się wolnością, łamie zasady, granice czasu i kultury.

PROMOCJE

Przygoński „sprawdza się” nie tylko w rajdach

Odcinki specjalne, zmieniające się warunki pogodowe, trudności techniczne z maszyną to tzw. chleb powszedni kierowcy rajdowego. Jakub Przygoński, utytułowany kierowca rajdowy, wie o tym, jak mało kto. Sprawdza  się jednak nie tylko na wymagających i wyczerpujących wyścigach. W ramach kampanii „Prowadź się zdrowo” zachęca również Polaków do sprawdzenia swojej wątroby.

PROMOCJE

Huawei FreeBuds 5i – nowa odsłona cenionych słuchawek bezprzewodowych

Huawei CBG Polska wprowadza do Polski najnowsze dokanałowe słuchawki bezprzewodowe – HUAWEI FreeBuds 5i. Ten model czerpie garściami ze swojego bardzo udanego poprzednika, jednocześnie oferując szereg zmian, na których skorzysta każdy ich użytkownik.

PROMOCJE

Aktywność fizyczna kluczem do wzmocnienia wydajności mózgu

Badania ASICS pokazują, że regularne ćwiczenia zwiększają możliwości ludzkiego mózgu. W przełomowym, globalnym eksperymencie wzięli udział zawodnicy z całego świata, którzy na co dzień uprawiają sporty „umysłowe”, jak e-sport, scrabble czy szachy. Podejmując aktywność fizyczną, wszyscy zauważyli radykalną poprawę funkcji poznawczych, samopoczucia i wydajności. Przełożyło się to korzystnie na wyniki uzyskiwane w docelowych dyscyplinach.

REKLAMA