Nowe technologie w zgodzie z naturą – wełniana odzież termoaktywna Brubeck

Nasze ciało to złożony i skomplikowany mechanizm, który kontroluje niezliczoną ilość naturalnych procesów. Jednym z najważniejszych jest termoregulacja organizmu. Jej podstawowym celem jest utrzymanie równowagi cieplnej ciała, poprzez kontrolowanie procesów pozyskiwania i utraty ciepła, którego ilość wzrasta szczególnie podczas wysiłku fizycznego. Te naturalne procesy można wspomóc poprzez odpowiednio przygotowany plan treningowy, dietę, a także za pośrednictwem elementów takich jak odzież dopasowana do warunków zewnętrznych i stopnia wysiłku naszej aktywności.  

Bez względu na to czy jesteśmy w pracy, w domu, na górskiej wędrówce, czy na nartach, najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie na termoaktywną odzież wełnianą. Jej naturalne właściwości sprawiają, że zapewnia nam oczekiwany komfort cieplny i spełnia swoje funkcje ochronne. Źródłem wyżej wymienionych zalet są wyjątkowe wśród naturalnych surowców właściwości wełny pozyskiwanej ze szczególnej odmiany rasy owiec – merynosów.

REKLAMA

Ich runo składa się z bardzo cienkich oraz naturalnie karbikowanych włókien, których grubość osiąga zaledwie 16,5 mikrometra, a długość od 65 mm do 100 mm. Dzięki temu dzianiny powstałe z przędz opartych na włóknach wełny merynosów są jednocześnie lekkie, cienkie i gęste.

Podstawą jest oczywiście jakość wełnianego surowca, z którego powstaje odzież, a o tą w przypadku produktów BRUBECK dba szwajcarska marka Schoeller, producent z wielkimi tradycjami, będący jednym z liderów rynku tekstylnego, zorientowany na innowacje technologiczne, projektowe oraz dotrzymywanie ścisłych wymogów ekologicznej produkcji. Do produkcji swoich kolekcji BRUBECK pozyskuje wełnę klasyfikowaną jako Ultrafine Wool, czyli gatunek powszechnie uważany za najlepszą naturalną wełnę na świecie.

 

Poziom technologiczny, który prezentuje polska marka umożliwia łączenie materiałów powstałych z najszlachetniejszych naturalnych surowców, jak wełna merynosów, z przędzami powstałymi na bazie funkcjonalnych mikrowłókien. Są one opracowywane od początku do końca w firmowym dziale technologicznym.

Połączenie starannie wyselekcjonowanego surowca naturalnego z przędzami zaawansowanymi technologicznie nadaje unikalnych właściwości dwuwarstwowym dzianinom, z których powstają produkty marki BRUBECK. Mikrowłókna poliamidowe użyte w warstwie wewnętrznej dzianiny skutecznie transportują wilgoć do zewnętrznej warstwy wełnianej, natomiast w warstwie zewnętrznej zastosowano miękką, bardzo cienką i delikatną 100% wełnę z merynosów.

Skuteczny sposób gromadzenia powietrza i odprowadzania wilgoci sprawia, że wełna posiada właściwości termoregulacyjne. Dzięki temu oddycha i zapewnia organizmowi komfort termiczny oraz prawidłowy mikroklimat między skórą a odzieżą. W efekcie w chłodne dni nas ogrzewa, a latem chłodzi.

Rozbudowana struktura wewnętrznych kanalików we włóknach wełny skutecznie transportuje wilgoć, chroniąc przed przepoceniem, ponieważ wełna potrafi wchłonąć aż 35% wilgoci w stosunku do własnej masy bez pozostawiania nieprzyjemnego uczucia na skórze.

Kolekcje oparte na jakościowych przędzach wełnianych, którym połączenie z mikrowłóknami poliamidowymi nadaje pięknych żywych kolorów, zawierają pełny wybór odzieży. COMFORT WOOL to wełniana bielizna codziennego użytku przeznaczona do dziennych aktywności i odpoczynku, która sprawdzi się bez względu na sezon.

Kolekcja ACTIVE WOOL, to produkty o nieco większej grubości, także przeznaczone do użytku na przestrzeni wszystkich pór roku, zwłaszcza w nieprzewidywalnym okresie przejściowym, polecane szczególnie do aktywności wyższego stopnia – na przykład na górskie wycieczki.

Najcieplejsza kolekcja to EXTREME WOOL – najgrubsza wełniana bielizna o wysokiej gramaturze 273 g/m2, w której zawartość doskonałej jakości wełny to blisko 80%. Komplety damskiej i męskiej bielizny BRUBECK EXTREME WOOL zostały stworzone z myślą o najtrudniejszych warunkach atmosferycznych w czasie sezonu zimowego oraz o uprawianiu sportu w ekstremalnie niskich temperaturach.

 

BRUBECK stworzył autorski system klasyfikacji wysiłkowej, którego skala określa jaki produkt najlepiej dopasuje się do stopnia naszej aktywności oraz warunków zewnętrznych, z jakimi będziemy mieć do czynienia. Z jego pomocą możemy sprawić, że nasze codzienne aktywności bez względu na wymagania warunków atmosferycznych i okoliczności staną się znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze, dzięki wspieraniu naturalnej termoregulacji ciała.

Jakość wełnianych kolekcji jest wciąż potwierdzana przez współpracujących z marką BRUBECK podróżników na licznych wyprawach, także tych odbywających się w ekstremalnych warunkach. Te doświadczenia są w pełni wykorzystywane przy tworzeniu wszystkich kolekcji wełnianej odzieży BRUBECK, która z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających, aktywnych i dbających o swoją formę mężczyzn.

 

REKLAMA